خانه ساحلی Pearl

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۹ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۳۵ ، بازدید:۴۶۰۱

خانه ساحلی Pearl

مکان : استرالیا ،Pearl Beach

سال : 2014

طراح : Porebski Architects

عکاس :   Connor Quinn و Brett Boardman 

خانه ساحلی Pearl

خانه ساحلی   2Pearl

ایده خانه ساحلی Pearl، قراردادن لایه های باز و بسته شونده جهت محافظت بنا در برابر تاثیرات محیطی می باشد.کرکره هایی که بر روی بازشوها و تراس های مجموعه طراحی شده ،سبب حفاظت در برابر باد های ساحلی و در عین حال بهره مندی از نور طبیعی خورشید می گردد و در عین حال بخشهای خصوصی را در فضای باز ایجاد می کند.

خانه ساحلی   3Pearl

خانه ساحلی  4Pearl

ساختمان دارای فرمی ساده اما همراه با پیچیدگی هایی پنهان می باشد. کرکره ها،تیرهای بتنی و بلوک ها با دقت اجرا شده است. مبلمان فضا ،مناسب فضایی آرام و ساحلی می باشد . ساختمان فوق دارای سه اتاق خواب ، فضای مطالعه ،نشیمن ،ناهار خوری، حیاط مرکزی ، گاراژ ، زیرزمین و امکاناتی چون  گرمایش با استفاده از گرمایش زمین، آب گرم کن خورشیدی و کرکره های خارجی برای کنترل نور خورشید می باشد .

خانه ساحلی 5Pearl

خانه ساحلی 6Pearl

منبع : contemporist

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .