شهری برای همه , طرح رم کولهاس برای پاریس

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۱ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۵۶۵ ، بازدید:۳۰۲۵

گروه معماری رم کولهاس، OMA، اطلاعاتی از طراحی مجتمع ,  شهری برای همه , در پاریس را منتشر کرد.

 

گروه معماری , رم کولهاس , OMA , شهری برای همه , طراحی مجتمع , پاریس

 

هدف این مجتمع ایجاد فضاهایی شهری برای به اشتراک گذاشتن و نوآوری فعالیت‌ها، بین مردم است. طراحی مجموعه چند منظوره رم کولهاس قصد دارد فضاهای شهری خلاقانه ای در پایتخت فرانسه ایجاد کند که شامل بخش‌های تجاری، تفریحی، فعالیت‌های مربوط به تهیه مواد غذایی، و ایستگاه‌های اتوبوس در کنار ساختمان است.

برای ایجاد پلان طبقات متفاوت، بین هر بخش 4 حیاط قرار گرفته است. نمای شفاف بنا در هر قسمت برای برنامه‌ی خاصی در نظر گرفته شده که صمیمیت بیش تری در فضاهای داخلی و مناظری به سمت شهر، ایجاد می‌کند. برنامه اصلی این مجتمع استفاده از فضای سبز است و در سه شکل در طراحی این بنا به کار خواهد رفت؛ فضای سبز حیاط‌ها، نماهای سبز و زمین‌های کشاورزی داخل مجموعه.

بام ساختمان با مساحت 5800 متر مربع به زمین‌های کشاورزی اختصاص شده تا به این صورت مردم به سمت فعالیت‌های جمعی جذب شوند و در یک سیستم اقتصادی مسئول شوند؛ زیرا تخمین زده شده که این مزارع سالانه می‌توانند حدود 8 تن شامل میوه، سبزی، گل‌های خوراکی و گیاهان محصول بدهند.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .