تهران در رتبه 49 شهرهای ایمن جهان

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۴ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۶۱ ، بازدید:۳۹۰۵

واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست تهران را چهل و نهمین شهر ایمن جهان معرفی و اعلام کرد: امنیت بهداشتی پایتخت ایران بیشتر از بمبئی هند و ایمنی زیرساختی تهران بیشتر از پایتخت عربستان است.

این موسسه تحقیقاتی 50 شهر مهم جهان را بر اساس شاخصی به نام شاخص شهرهای ایمن رده بندی کرده که بر اساس آن تهران بالاتر از جاکارتا،‌ پایتخت اندونزی در رتبه 49 قرار گرفته است.شاخص شهرهای ایمن بر پایه فاکتورهایی مثل امنیت دیجیتال، امنیت بهداشتی، ایمنی زیرساختی، و ایمنی شخصی تهیه شده است و به هر شهر در این شاخص نمره ای از صفر تا 100 داده شده است. هرچه نمره شهری بیشتر باشد دلالت بر وجود امنیت و ایمنی بیشتر در آن شهر دارد.

توکیو، پایتخت ژاپن در صدر این رده بندی قرار گرفته و نمره 85.63 را در شاخص شهرهای ایمن به دست آورده است. سنگاپور با نمره 84.61 در رتبه دوم و اوساکای ژاپن با نمره 82.36 در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.

شهرهای استکهلم، آمستردام، سیدنی، زوریخ، تورنتو، ملبورن، و نیویورک نیز به ترتیب رتبه های چهارم تا دهم را به خود اختصاص داده اند.بر اساس این گزارش تهران از نظر امنیت دیجیتال در رتبه 50 قرار گرفته و نمره 46.58 را از 100 به دست آورده است. رتبه تهران از نظر امنیت بهداشتی 49 و نمره این شهر از این نظر 48.22 اعلام شده است. امنیت بهداشتی تهران از بمبئی هند بیشتر است.

وضعیت ایمنی زیرساختی تهران بهتر است به طوری که رتبه 43 را در بین 50 شهر به دست آورده و نمره این شهر از این نظر 63.98 اعلام شده است. ایمنی زیرساختی تهران بیشتر از شهرهایی مثل ریاض و دهلی عنوان شده است.
همچنین به لحاظ ایمنی شخصی رتبه 47 برای تهران درنظر گرفته شده ه بالاتر از پکن، مسکو و سانتیاگو است. نمره تهران از نظر ایمنی شخصی 56.35 اعلام شده است.

منبع : payampress

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .