همایش معماری خاکستری تا معماری سبز , اصفهان

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۲ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۶۸۳ ، بازدید:۲۲۷۹

همایش معماری خاکستری تا معماری سبز , اصفهان , جهاد دانشگاهی , مرکز فناوری های نوین , شهرداری اصفهان , انجمن علمی هنر , طراحی محیطی ایران , معماری سبز

 

همایش «معماری خاکستری تا معماری سبز» توسط معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مرکز فناوری های نوین شهرداری اصفهان، انجمن علمی هنر و طراحی محیطی ایران و گروه معماری حجم سبز مشاور تخصصی انرژی، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه در اصفهان برگزار می گردد.

موضوع: بررسی جایگاه مشاوران انرژی و نرم افزارهای شبیه سازی در فرایند طراحی

سخنرانان:
مهندس حمیدرضا فولادی؛ نماینده اصفهان در مجلس
دکتر مهدی جمالی نژاد؛ شهردار اصفهان
دکتر فرهاد احمدی؛ آرشیتگت

روز اول: بررسی جایگاه مشاوران انرژی و نرم افزارهای شبیه سازی در فرایند طراحی
سخنران کلیدی: دکتر فرهاد احمدی
روزدوم: کارگاه های آموزش نرم افزارهای شبیه سازی انرژی
یک کارگاه رایگان برای هر کدام از شرکت کنندگان در همایش.
Ladybug & honeybee
(grasshopper plugins)
Diva for Rhino
Designbuilder
Envi-met

 

همایش معماری خاکستری تا معماری سبز , اصفهان , جهاد دانشگاهی , مرکز فناوری های نوین , شهرداری اصفهان , انجمن علمی هنر , طراحی محیطی ایران , معماری سبز

 

موضوع این همایش

با توجه به نام آن حرکت از معماری خاکستری به سوی معماری سبز است. معماری خاکستری به بی تفاوتی گونه ای از طراحی ها و ساخت و سازها نسبت به مساله انرژی و محیط زیست اشاره دارد که بایستی از این انفعال و بی تفاوتی خارج و به سوی معماری انرژی کارا و سبز حرکت نماید.

در این همایش پس از بیان ضرورت حرکت به سمت معماری سبز، با وجود اینکه این ضرورت بارها در نشست های علمی بررسی شده است. به معرفی ساختار و نحوه عملکرد و خدمات مشاورین انرژی و بررسی جایگاه آنها پرداخته می شود.

در قسمت اول این همایش رکن قانونگذار و مجری به بیان ظرفیت ها و سیاست های کلی خود در این حوزه می پردازند. سخنرانان این قسمت نماینده رکن قانون گذار(مجلس) و نماینده رکن مجری (شهرداری) هستند. در قسمت دوم این همایش، مبحث انرژی در ساختمان به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. در این بخش دکتر فرهاد احمدی به عنوان سخنران اصلی به بیان تجربه های حرفه ای خود در همکاری با مشاورین انرژی مطرحدنیا می پردازد. پس از آن پروفسور محمودی و دکتر صائبی و تیم تخصصی شبیه سازی و ارزیابی انرژی به بیان روش های شبیه سازی و ارزیابی انرژی ساختمان ها می پردازند.

– اعطای گواهینامه شرکت در همایش و کارگاه ها
– اعطای امتیاز کارآموزی در یک نهاد حرفه ای انرژی بین المللی از میان شرکت کنندگان همایش و کارگاه ها توسط AIESEC

زمان: پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵، ساعت ۸:۳۰ الی ۱۴
مکان: اصفهان، میدان امام حسین، خیابان باغ گلدسته، کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان
تلفن: ۰۳۱۳۶۲۴۱۹۹۷
جهت اطلاعات بیشتر : www.gray2green.ir

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: معمارنیوز

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .