برج چند عملكردی در شهر برتر 2016

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۶ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۹۲۸ ، بازدید:۲۷۵۰

برج چند عملكردی در شهر برتر 2016

 

استرالیا با برنامه‌ریزی‌های بلند مدت همچنان ارتقا استانداردهای شهری را دنبال می‌كند.

شهر ملبورن استرالیا به تازگی و برای ششمین سال متوالی به عنوان برترین شهر جهان معرفی شده است. بخشی از معیارهایی كه ملبورن را به دریافت این عنوان مفتخر كرده استانداردهای شهری پیشرفته ای است كه در مجموع رفاه شهروندان، همچنین به حفاظت بیشتر از محیط زیست و معماری پایدار را به دنبال دارد.

به دنبال چنین رویكردی، شرکت بین المللی Benoy، طرحی پیشنهادی برای معماری برجهای چندعملکردی ملبورن ارائه داده است که پنج برج طراحی شده در کنار یکدیگر مجموعه ای کامل از فضا های مسکونی، بیمارستان و فضا های تجاری و تبلیغاتی را شامل می شود.

کنار هم قرار دادن کاربری های ضروری و فضا های اداری، شو روم ها، فضا های تجاری، فضا های سبز و امکانات حمل و نقل عمومی به تولید شهری عمودی انجامیده است.

با وجود شباهت حجمی و عملکردی برج ها، هر برج شاخصه ای منحصر به فرد و متفاوت از دیگر احجام را دارا است که هر فضا را منحصر به فرد کرده است. جهت گیری برج ها به شکلی انجام گرفته که از مزیت عبور جریان باد و نور خورشید در بیشترین حالت ممکن استفاده شود و هتل ها و فضا های مسکونی در معرض انرژی های طبیعی بیشتری باشد.

برج چند عملكردی در شهر برتر 2016

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .