ترکیب هنر و عملکرد در دفترکار گوگل در بوداپست

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۲۶ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۰۰ ، بازدید:۴۶۶۶

هرکسی می داند که دفاتر گوگل خلاقانه ترین و مبتکرانه ترین طراحی ها را داراست واین مساله به خوبی در دفاتر اداری و سرپرستی های این شرکت، در آمستردام،میلان،مسکو،مادرید،دوبلین ،تل آویو و چندین مورد در دیگر در سایر کشورها مشخص است.هرزمان المانهای بومی یک فرهنگ با نیازهای ویژه، به صورتی استادانه ترکیب شوند،نتیجه کاردیدنی و تماشایی خواهد بود،همچون نمونه ای که امروز ودراین پست به آن خواهیم پرداخت.

با ستاوین همراه شوید تا دفتر کار گوگل در بوداپست ، را باهم ببینیم...

دفترکار گوگل

google office

دفتر کار گوگل در بوداپست

عملکرد و زیبایی در دفتر کار گوگل

طراحی این دفترکار برعهده استودیو طراحی Graphael ،بوده است.این تیم از سال 2003و در دانشگاه هنرهای زیبا  مجارستان شکل گرفته است .تمرکز آنها برروی استفاده از بیشترین خلاقیت و دید هنری در پروژه های خود،با پیدا کردن بهترین  وسیله برای اجرای ایده هایشان می باشد.

مبلمانی به شکل استخر

الهام از فضای اسپا

درمورد دفتر بوداپست،تیم طراحی ،فضای آبگرم اسپا ،را به عنوان ایده الهام بخش خود انتخاب کرده اند.طراحان،محیط کار برون گرایی را ایجاد کرده اند، که ترویج خلاقیت و کارایی را ازطریق المانهای خاص و طراحی سالم سبب می شود.یکی از الزامات اصلی طراحان متقاعد کردن استفاده از مصالح بازیافتی بود،بنابراین ازپالتها و مصالح باقیمانده در داخل پروژه استفاده شده است.

اتاق کنفرانس دفتر کار گوگل

محیط درونی سبز و آرامش بخش است.این تصویر مربوط به اتاق کنفرانس است که کفپوش وینیلی آن را به شکل آب وکاغذدیواری چاپ شده برروی دیوارهای آن را شاهد هستیم.وسایل مربوط به نورپردازی سقف، به صورت نمایان، همچون بخشی از لوله های تاسیساتی اجرا شده اند.طراحان لوله های رنگی نقاشی شده به رنگهای لوگوی گوگل را به طرح افزوده اند، تا فضایی صنعتی و درعین حال شاد را ایجاد کنند.

 

محیط کار شاد

اتاق جلسات گوگل

کف اتاق جلسات تقلیدی از جنس بتن بوده و دیوارها فدارای طراحی آبی با تکیه های طلایی رنگ و الگوهای تکرار شونده می باشد.

 

کفپوشی با طرحی از آب

اتاق ریاست دفتر گوگل در بوداپست

اتاق ریاست با ایده از سونا

طرح اتاق ریاست ،بیشتر شبیه یک سونا است با چوبهای واقعی در دیوارها ،کف و سقف.

استفاده از توپهای رنگی

محیط این دفتر با توپ های ساحلی، حوله های رنگی و عناصری که آرامش بیشتری را به فضا می دهند،پر شده است.

تداعی دیوارهای استخر

ترکیب رنگ طلایی و آبی

طراحان تا جایی که توانسته اند،مبلمان های قدیمی را با قطعات مدرن ترکیب کرده وبا اینکار تضادی قوی را ایجاد کرده اند.این ترکیب دراماتیک و غیرعادی به اتاقها  شخصیت بخشیده و سبب شده تا محیط کار،فضایی راحت ،خودمانی و درعین حال منحصر به فرد باشد.

منبع:homedit

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .