آخرین طراحی زاها حدید رونمایی شد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۸ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۰۰۷ ، بازدید:۲۰۱۱

مجموعه کبلمانی که گفته می‌شود آخرین طراحی زاها حدید معمار فقید عراقی-بریتانیایی است، رونمایی شد.

آخرین طراحی زاها حدید رونمایی شد

 

در حالی که چند ماهی از درگذشت زاها حدید یکی از جنجالی‌ترین معماران معاصر می‌گذرد. استودیو او همچنان به اراده طرح‌های ناتمام او ادادمه می‌دهد. طراحی برای مرکز تحقیقاتی و اقامتی در قطب جنوب و لنگرگاه بندر سالرنو ایتالیا از جمله پروژه‌هایی بودند که تنها چند هفته پس از درگذشت حدید رونمایی شدند.

حالا خبرها حاکی است که آخرین طراحی زاها حدید معمار برجسته عراقی مجموعه مبلمانی بوده که در نهایت توسط استودیو معماری زاها حدید ساخته و تحویل کارفرما داده شد. این مجموعه بی نظیر همانند دیگر آثار زاهاحدید از طراحی خاصی برخوردار بوده و همانطور که گفته شد، عنوان "آخرین طراحی" وی را یدک می‌کشد.

این مجموعه شامل میز، صندلی تک نفره، صندلی دوقلو و لوستر بوده و برای ساخت آن از متریال هایی چون چوب گردو، چرم، نقره و شیشه استفاده شده است. همان طور که در تصاویر پیداست این مجموعه از خطوط سیال و چرخان برخوردار بوده و نوعی حرکت و پویایی را می‌توان در آن‌ها مشاهده کرد.

آخرین طراحی زاها حدید رونمایی شد

آخرین طراحی زاها حدید رونمایی شد

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .