همبستگی با طبیعت در پروژه برج باغ پاریس

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۱۹۶ ، بازدید:۱۱۱۹

پروژه برج باغ در پاریس با هدف حفظ ارتباط شهروندان با عناصر طبیعی طراحی شده است.

 

 

 

در جهان امروزی، گسترش زندگی ماشینی در جوامع شهری بزرگ و کلان شهرها باعث شده که چشم انداز انسان در محیط زندگی اش، اغلب ماشین و ساختمان باشد؛ به این منظور اشتیاق افراد به زندگی در طبیعت بسیار بیشتر شده است. لذا امروزه آپارتمان نشینان سعی دارند  تا بتواند در این ساختمان‌های بلند و آپارتمان‌های تنگ و تاریک، بی روح و دور ازطبیعت زیبا، تنها با چیدن چند گلدان در تراس یا پشت پنجره هایشان همبستگی با طبیعت را فراهم آورند.

پروژه برج باغ در پاریس توسط آتلیه معماری 2/3/4 طراحی شده که ارتفاع آن 200 متر و زیربنای آن 65.000 متر است. فرم کلی ساختمان به گونه ای است که گویی چندین حجم روی هم سوار شده اند و فضاهای سبز جذابی را در تراس ها برای ساکنین فراهم آورده است. برنامه فیزیکی پروژه به صورتی بوده که دارای یک هتل با 700 تخت خواب، ادارات، فضا های اجتماعی و دیگر امکاناتی چون: استخر شنا، آبگرم، فضای ورزشی، آزمایشگاه و سالن کنفرانس است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه معماری ایران ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی کاوش --> معماری