هتل تی دا در کویر مصر

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۰۹ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۲۷ ، بازدید:۸۰۶۰

          هتل سنتی" تی دا" در میان رمل ها و شنزارهای کویر مصر و فرحزاد واقع شده، این مجموعه با موقعیت مکانی بسیار مناسب و واقع شدن در بستر کویر، بی شک یکی از بهترین مکانهای اقامتی و پذیرایی منطقه کویر محسوب می شود.
         دارای شاه نشین برگرفته از معماری بومی منطقه، سالن پذیرایی و رستوران به سبک چهار سوق، با امکان پخت و سرو انواع غذاهای فرنگی و غذاهای سنتی کویر، کافی شاپ با سرو انواع چای و دمنوش های گیاهی ، اتاقهای سنتی و هتلی و رویال سوییت های مجهز همراه با آب تصفیه شده شیرین می باشد. همچنین امکانات تفریحی ،همچون استفاده از ماشین های سافاری، موتورهای atv، شتر سواری، رصد ستارگان با در اختیار قرار دادن راهنمای مجرب کویر گردی، برنامه ریزی گشت های کویر و برپایی مراسم آتشونی کویر از جمله سرویس های ویژه هتل جهت رفاه حال گردشگران ایرانی و خارجی محسوب می شود .

 

هتل تی دا در کویر مصر , هتل تی دا , کویر مصر , استان اصفهان , هتل

هتل تی دا در کویر مصر , هتل تی دا , کویر مصر , استان اصفهان , هتل

هتل تی دا در کویر مصر , هتل تی دا , کویر مصر , استان اصفهان , هتل

هتل تی دا در کویر مصر , هتل تی دا , کویر مصر , استان اصفهان , هتل

هتل تی دا در کویر مصر , هتل تی دا , کویر مصر , استان اصفهان , هتل

 

** مجموعه تصاویر قبل از بازسازی و بهسازی هتل ( قبل از سال 1395 ) :

 

نزدیک به ۷۰ سال است که خاندان جندقی در منطقه کویر به کار تولید فرش دستباف و اداره کارگاههای قالی بافی و صنایع دستی مشغولند و هنر ارزنده ساکنین این مناطق کویری را به مردم سایر مناطق ایران و جهان معرفی می‌نمایند. مهندس فرزین جندقی،که پیشینه اجدادی اش به جندق و خور و بیابانک می رسد ،به دلیل علاقه به کویر و مردم این منطقه، سومین قدم خود را در جهت خدمت به گردشگران محترم در سال ۱۳۹۱ با آغاز به کار ساخت پروژه هتل سنتی تی دا در محروم ترین و دور افتاده ترین نقطه استان اصفهان برداشتند.

قدم اول او و پدر بزرگوارش، ساخت مجموعه رفاهی و خدماتی در شهرستان خور و بیابانک در سال ۱۳۸۵ بود که جهت رفاه حال گردشگران منطقه و زائرین گرانقدری که به قصد پابوس امام هشتم از شهر خور میگذرند ،در جاده طریق الرضا با نام مقدس ثامن الحجج احداث گردیده و به شهرداری خور جهت استفاده عموم اهدا گردید. قدم دوم تعمیر و ترمیم ساختمان ۱۵۰ ساله مربوط به خانه پدر بزرگ خود بود که پس از تعمیر و اخذ مجوزهای لازم از میراث فرهنگی و گردشگری از سال ۱۳۸۷ به طور رسمی تحت عنوان اقامتگاه بومگردی قافله کویر در خدمت میهمانان گرامی منطقه کویر میباشد.

هدف از این گونه فعالیت ها شناسایی هر چه بهتر و بیشتر منطقه کویر به توریست های داخلی و خارجی، کار آفرینی، معرفی صنایع دستی و کشاورزی و.. . در منطقه و آموزش توریست جهت استفاده بهینه از امکانات و پتانسیل های کویر می باشد.

واکنون نیز ساخت هتل سنتی تی دا، که در بهمن ماه سال ۱۳۹۲ و با حضور معاونت محترم وزیر، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی، مقامات شهری و استانی و مسئولین ادارات منطقه در روستای فرحزاد مصرافتتاح و به بهره برداری رسید.

منبع خبر : سایت هتل تی دا

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .