بهترین و بدترین فرودگاه‌های دنیا کدامند؟

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۱۸ / ۰۱ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۲۷۳۱ ، بازدید:۱۵۴۹

نتایج یک نظرسنجی درباره بهترین و بدترین فرودگاه‌های جهان نشان می‌دهد که مسافران به مواردی بیشتر از زمان‌بندی پرواز اهمیت می‌دهند. کیفیت رستوران‌ها، امکانات خرید و همچنین مکان‌های انتظار از جمله نکات مهم مورد نظر مسافران در تجربه خود از فرودگاه‌ها بوده است.

 

بهترین و بدترین فرودگاه‌های دنیا کدامند؟

 

بر اساس این نظرسنجی بهترین فرودگاه‌های جهان تنها در غرب نیستند بلکه این فرودگاه «چانگی سنگاپور» است در صدر بهترین‌ها جای دارد.

دومین فرودگاه برتر جهان از دید مسافرانی که در این نظرسنجی شرکت کرده اند، فرودگاه آتاتورک استانبول است. مکان دوم را فرودگاه «زوریخ» سوئیس دارد و سه فرودگاه آلمان از جمله مونیخ در جایگاه پنجم، دوسلدورف در رتبه ششم و فرانکفورت در مکان هفتم قرار دارند.

از دیدگاه مسافران شرکت کننده در این نظرسنجی فرودگاه کپنهاگ دانمارک در جایگاه چهارم و فرودگاه «مادرید-باخاراس» اسپانیا در رتبه‌ هشتم قرار دارد.

 

بهترین و بدترین فرودگاه‌های دنیا کدامند؟

 

۵ هزار نفر در این نظرسنجی که توسط وب‌سایت خدمات مسافرتی (eDreams ) برگزار شده بود، شرکت کردند و بر اساس مولفه‌های ارائه شده از سوی این وب‌سایت برای یک فرودگاه خوب به گزینه‌ها موجود در لیست سایت امتیاز دادند.

فرودگاه زوریخ از نظر مسافران، بهترین مکان‌های انتظار را دارد. مسافران برای جابه‌جایی در این فرودگاه سوار قطارهای بدون راننده می‌شوند که صدای طبیعت سوئیس در آن پخش می‌شود و آنها می‌توانند با تصویر راجر فدرر، تنیس‌باز سوئیسی سلفی دیجیتالی بگیرند.

از دو فرودگاه «هیترو» و «لوتن» لندن یکی در لیست بهترین‌ها و یکی در لیست بدترین‌ها قرار دارد. دو فرودگاه برلین آلمان نیز در لیست بدترین فرودگاه‌ها قرار دارند. فرودگاه «برلین شونفلد» و فرودگاه «برلین تگل» در این لیست، سومین و چهارمین فرودگاه‌هایی هستند که مسافران نظرات منفی نسبت به آن داشته‌اند.

 

بهترین و بدترین فرودگاه‌های دنیا کدامند؟

 

اما در صدر بدترین فرودگاه‌های جهان، «فرودگاه بین‌المللی محمد پنجم» در شهر کازابلانکای کشور مراکش قرار گرفته است. بر اساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۴، هشت میلیون مسافر از خدمات این فرودگاه استفاده می‌کردند. فرودگاه بین‌المللی محمد پنجم، چهارمین فرودگاه شلوغ آفریقا است. این فرودگاه در سال ۱۹۴۰ میلادی ساخته شده و توسط مردم محلی فرودگاه «نواصر» خوانده می‌شود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: euronews

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .