استادیوم هوشمند SoFi , لس‌آنجلس

مجموعه: تکنولوژی ، تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۸ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۴۴۰ ، بازدید:۶۸۰

ایالت لس‌آنجلس به‌زودی شاهد افتتاح یک ورزشگاه ۷۰ هزار نفری منحصربه‌فرد خواهد بود که مهم‌ترین وجه تمایز آن با دیگر ورزشگاه‌های دنیا دارا بودن یک نمایشگر دو طرفه غول‌پیکر است.

یک ورزشگاه جدید ۷۰ هزار نفری موسوم به SoFi تابستان امسال در تاریخ ۲۵ ژوئیه در هالیوودپارک آمریکا برای فصل ۲۰۲۰ راه‌اندازی خواهد شد که یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های جهان خواهد بود. این ورزشگاه در اصل ورزشگاه خانگی دو تیم فوتبال آمریکایی ایالت لس‌آنجلس خواهد بود. اما آن فناوری که باعث می‌شود تجربه تماشای مسابقات در این ورزشگاه منحصربه‌فرد باشد، یک نمایشگر دایره‌ای دوطرفه ۶۵۰۰ مترمربعی است که تصاویر را از هر دو طرف با کیفیت ۴K برای تماشاگران پخش خواهد کرد.

 همچنین در این ورزشگاه از نسل جدید ارتباط بی‌سیم یعنی «Wi-Fi ۶» برای ارائه سرعت بیشتر، شبکه ۵G و بلیت‌های دیجیتال استفاده خواهد شد. این ورزشگاه یکی از گرانقیمت‌ترین مجموعه‌های ورزشی و تفریحی جهان است که در ایالات‌متحده ساخته شده است و تخمین زده می‌شود حدود ۵ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است. این ورزشگاه یک استادیوم با ۷۰ هزار و ۲۴۰ صندلی با سقفی گنبدی شکل و شفاف است که مساحت آن بیش از ۲۷۸ هزار متر مربع است. این مجموعه ورزشی و تفریحی دارای فضاهای اداری، مغازه‌ها، رستوران‌ها، واحدهای اقامتی، هتل، سینما و پارک است. در واقع این ورزشگاه هوشمند ۵/ ۳ برابر پارک دیزنی‌لند وسعت دارد.

 

افتتاح یک استادیوم هوشمند در لس‌آنجلس , استادیوم هوشمند , لس‌آنجلس , مسابقات بزرگ , فناوری فروش بلیت , ورزشگاه , SoFi , مجموعه ورزشی , ستاوین , شبکه هنر , بلیت دیجیتالی

 

ظرفیت این استادیوم برای مسابقات بزرگ می‌تواند تا صد هزار نفر افزایش یابد.فناوری فروش بلیت در این ورزشگاه از یک نشانگر ورودی دوار استفاده می‌کند که بارکد رمزگذاری شده را هر ۱۵ ثانیه یک بار تعویض می‌کند تا از جعل جلوگیری کند. بلیت دیجیتالی همچنین پیام‌های سفارشی نظیر رویدادهای خاص و به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به پارکینگ و پیشنهادهای کالا را برای کاربر ارسال می‌کند. امروزه طرفداران مسابقات ورزشی به دنبال تجربه هرچه بیشتر سرگرمی‌های فناورانه هستند و اکنون چالش این است که چگونه می‌توان این تجربیات را بدون‌نیاز به پرداخت هزینه بالا ایجاد کرد که ساخت چنین پروژه‌هایی یکی از روش‌ها در تحقق این هدف است. قیمت بلیت جایگاه‌های عادی در این ورزشگاه ۱۵۰ دلار برای هر صندلی است، در‌حالی‌که جایگاه‌های ویژه تا ۷۵۰۰ دلار (حدود 90 میلیون تومان) قیمت دارند.

 

افتتاح یک استادیوم هوشمند در لس‌آنجلس , استادیوم هوشمند , لس‌آنجلس , مسابقات بزرگ , فناوری فروش بلیت , ورزشگاه , SoFi , مجموعه ورزشی , ستاوین , شبکه هنر , بلیت دیجیتالی

 

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، یک ورزشگاه جدید ۷۰ هزار نفری موسوم به "SoFi" تابستان امسال در تاریخ ۲۵ ژوئیه در هالیوود پارک آمریکا برای فصل ۲۰۲۰ راه اندازی خواهد شد که یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های جهان خواهد بود.
این ورزشگاه در اصل ورزشگاه خانگی دو تیم فوتبال آمریکایی ایالت لس‌آنجلس خواهد بود.
اما آن فناوری که باعث می‌شود تجربه تماشای مسابقات در این ورزشگاه منحصر به فرد باشد، یک نمایشگر دایره‌ای دوطرفه ۶۵۰۰ متر مربعی است که تصاویر را از هر دو طرف با کیفیت ۴K برای تماشاگران پخش خواهد کرد.

 


همچنین در این ورزشگاه از نسل جدید ارتباط بی‌سیم یعنی "Wi-Fi ۶" برای ارائه سرعت بیشتر، شبکه ۵G و بلیت‌های دیجیتال استفاده خواهد شد.
این ورزشگاه یکی از گرانقیمت‌ترین مجموعه‌های ورزشی و تفریحی جهان است که در ایالات متحده ساخته شده است و تخمین زده می‌شود حدود ۵ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است.
این ورزشگاه یک استادیوم با ۷۰ هزار و ۲۴۰ صندلی با سقفی گنبدی شکل و شفاف است که مساحت آن بیش از ۲۷۸ هزار متر مربع است.

 

افتتاح یک استادیوم هوشمند در لس‌آنجلس , استادیوم هوشمند , لس‌آنجلس , مسابقات بزرگ , فناوری فروش بلیت , ورزشگاه , SoFi , مجموعه ورزشی , ستاوین , شبکه هنر , بلیت دیجیتالی

 

این مجموعه ورزشی و تفریحی دارای فضاهای اداری، مغازه‌ها، رستوران‌ها، واحدهای اقامتی، هتل، سینما و پارک است. در واقع این ورزشگاه هوشمند ۳.۵ برابر پارک دیزنی لند وسعت دارد.
ظرفیت این استادیوم برای مسابقات بزرگ می‌تواند تا صد هزار نفر افزایش یابد.
فناوری فروش بلیت در این ورزشگاه از یک نشانگر ورودی دوار استفاده می‌کند که بارکد رمزگذاری شده را هر ۱۵ ثانیه یک بار تعویض می‌کند تا از جعل جلوگیری کند. بلیت دیجیتالی همچنین پیام‌های سفارشی نظیر رویدادهای خاص و به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به پارکینگ و پیشنهادات کالا را برای کاربر ارسال می‌کند.
امروزه طرفداران مسابقات ورزشی به دنبال تجربه هرچه بیشتر سرگرمی‌های فناورانه هستند و اکنون چالش این است که چگونه می‌توان این تجربیات را بدون نیاز به پرداخت هزینه بالا ایجاد کرد که ساخت چنین پروژه‌هایی یکی از روش‌ها در تحقق این هدف است.
قیمت بلیت جایگاه‌های عادی در این ورزشگاه ۱۵۰ دلار برای هر صندلی است، در حالی که جایگاه‌های ویژه تا ۷۵۰۰ دلار قیمت دارند.

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: http://akharinkhabar.ir/tech/5823295

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .