هرمز، جزیره سرخ

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۸۸ ، بازدید:۳۶۹۸

هرمز جزیره ای بیضی شکل و در واقع نوعی گنبد نمکی محسوب می شود که در 8 کیلومتری بندرعباس قراردارد. اگه قصد سفر به این جزیره زیبا را دارید،می توانید از بندرعباس  با قایق های تندرو،در زمانی حدودا نیم ساعت به آنجا برسید.

هرمز

خیلی ها از سفر کردن به جزیره انتظار دارند تا از محل هایی که با آب سروکار دارد دیدن کنند. به خاطر همین شاید عجیب باشد که خاک، کوه و پرتگاه های مرتفع ترغیب کننده شما برای این سفر باشد.

هرمز، به  جزیره ساحل های رنگی معروف است و در این جزیره کوه هایی به رنگ زرد و سفید و قرمز دیده می شود که بین آنها ،کوهی به رنگ قرمز وجود دارد که مردم هرمز به آن گِلک می گویند. خاک این کوه خوراکی بوده و مردم محلی از آن به عنوان ادویه برای پختن ماهی، نان، ترشی، مربا و سس استفاده می کنند. البته از این خاک در صنایع سرامیک سازی و رنگ سازی هم استفاده می شود. استخراج و صدور خاک سرخ این جزیره یکی از مهم ترین منابع درآمد اهالی این جزیره می باشد.

جزیره هرمز

این جزیره زیبا، کنار خاک و ساحل های رنگی اش، جاذبه های گردشگری زیادی همچون دره مجسمه ها، قلعه پرتغالی ها، سیاه چال قلعه و ... دارد.

قلعه پرتغالیهای هرمز

این جزیره ،آب شیرین ندارد و آب آشامیدنی مردم از بندرعباس تامین می شود. به دلیل بارش های اندک جوی و نمکی بودن خاک و شور بودن آب، هیچ نوع گیاهی در این جزیره وجود ندارد.

کوه سرخ جزیره هرمز

منبع:hamgardi

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .