ژاپن غرق در عطر شکوفه های گیلاس

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۱۰ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۷۱ ، بازدید:۶۹۸۶

جشنواره شکوفه های گیلاس( یا ساکورا):

در ژاپن،شکوفه درخت گیلاس را"ساکورا" می نامند.این شکوفه ها معمولا به گیلاس تبدیل نمی شوند و بیشتر جنبه زیبایی دارند. ساکورا درختی دوست داشتنی در ژاپن است و هر بهار در پارک های این سرزمین جشنواره شکوفه های گیلاس( یا ساکورا) برگزار می شود. دراین پست، تصاویری زیبا از افسونگری این شکوفه ها دربهارعطرآمیز را مشاهده می کنید.

جشنواره شکوفه ها

جشنواره شکوفه‌ها در ژاپن

هانامی (Hanami) یا چشم انداز گل ها ،واقعه ای است که مدت ها در انتظارش لحظه شماری می کنند، اما تنها یک یا دو هفته به طول می انجامد. در اصل هانامی مراسمی است که قدمتش به قرن‌ها قبل بازمی‌گردد و منظور گردش دسته جمعی و برگزاری پیک نیک در زیر درختان پر شکوفه گیلاس است.درختان گیلاس عموما از اواخر مارس تا اوایل می به شکوفه می‌نشینند. شکوفه دادن درختان معمولا از شهر اکیناوا و در اواخر ماه ژانویه آغاز و رفته رفته به سمت مناطق شمالی گسترش می‌یابد. به طوری که توکیو و کیوتو اواخر مارس تا اوایل آوریل شاهد به گل نشستن درختان گیلاس هستند و تنها چند هفته بعد شهر هوکایدو ،میزبان هانامی است. به همین دلیل مردم نسبت به این تغییرات بسیار حساس بوده و به اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان هواشناسی توجه می‌کنند تا این رویداد سالیانه را به هیچ عنوان از دست ندهند.

سرزمین چشم بادامی ها غرق در عطر ساکورا

هاتامی در ژاپن

جشنواره شکوفه های گیلاس

تونلی زیبا از جنس گل

Wisteria Flower Tunnel in Japan

جشنواره شکوفه های گیلاس( یا ساکورا)

شکوفه های گیلاس در بهار ژاپن

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .