خانه ای با فضایی متفاوت برای کودکان

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۵۳۷ ، بازدید:۴۱۷۱

تبدیل یک آپارتمان شهری به خانه ای برای یک خانواده و ایده خاصی که برای اتاق بازی کودکان،درنظرگرفته شده ،فضایی دیدنی و متفاوت را ایجاد کرده است.با ستاوین همراه شوید تا دراین خانه گشتی بزنیم...

خانه ای با فضای متفاوت برای کودکان

شرکت Maynard Architects ،طراحی مجدد این خانه را به منظور برطرف ساختن نیازهای تمامی اعضای خانواده،برعهده داشته است.ازجمله این نیازها،دفتر کار پدر خانواده بود.

وضع موجود این خانه نیز ،دارای مشکلاتی بوده است ازقبیل کم بودن عرض پلکان اصلی و یا قرارگیری دفتر کار در کنجی از خانه که فاقد نور و دید مناسب می باشد.اما باز آرایی هوشمندانه فضا و استفاده از مصالح مدرن،فضای خانوادگی دلنشین و متفاوتی را ایجاد کرده است.

پلکان اصلی

درطبقه همکف،یک پانل کشویی بزرگ،جهت جداسازی فضای کار پدر خانواده از فضای بازی بچه ها ،لحاظ شده است،به گونه ای که بچه ها بتوانند از فضای بازی به دفتر کار دیدداشته باشند ودر عین حال ،در زمان لازم ،دفتر کار حریم خاص خودرا خواهد داشت.

پانل کشویی جدا کننده دفترکار از فضای بازی بچه ها

پانل کشویی درحالت بسته

دید از دفترکار به اتاق کودکان

پانل کشویی درحالت باز

پانل چوبی واقع در اتاق کودکان،که از زمین ارتفاع گرفته است ،فضایی را برای اسباب بازیهای کودکان به وجود آورده و همچون یک جعبه بزرگ اسباب بازی عمل می کند.

اتاق بازی کودکان

کف بالا آمده اتاق کودکان

جعبه جادویی اسباب بازیهای کودکان

استفاده از مش فلزی برای کف و بدنه پله،باعث عبور و گسترش نور، در فضای سفید رنگ داخلی شده است.

مش فلزی پله ها

متریال انتخابی برای پله

منبع:busyboo

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .