15 طرح شومینه دوستدار طبیعت

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۵۴۸ ، بازدید:۱۰۱۸۴

پست امروز ستاوین، به شومینه هایی اختصاص دارد که با آوردن طبیعت و یا نشانه ها و المان هایی از آن ،به فضای داخلی خانه ،روح و لطافت بیشتری بخشیده و تجربه لذت بخش تری از نشستن کنار گرمای آتش را ،برای ما فراهم آورده اند.پس با ستاوین همراه شوید تا نگاهی به این نمونه ها داشته باشیم...

 

1.پنجره در نقش شومینه دیواری:

پنجره درنقش شومینه دیواری

اگرچه که این کار همیشه امکان پذیر نیست،اما یک ایده خیره کننده و زیباست.شومینه خودرا در مقابل دیواری از شیشه قرار داده و طبیعت را به منزل خود بیاورید.این  منظره ،همیشه و در هر فصلی از سال زیبا و شگفت انگیز خواهد بود.

 

2.قرار دادن لبه چوبی در بالای شومینه سنگی:

لبه چوبی دربالای شومینه

تضاد بین رنگ تیره چوب با سنگ روشن شومینه و یا بالعکس ،دیتایلی است که برای هر سبکی پاسخگو خواهد بود.

 

3.شومینه چوبی :

شومینه چوبی

اگرچه که چوب به دلیل قابل اشتعال بودن،گزینه مناسبی برای پوشاندن اطراف شومینه نیست،اما یک گزینه مناسب برای تاکید بر ویژگیهای طبیعی شومینه به تنهایی است.ترکه های عمودی چوب در بالای شومینه،در گسترش حرکت نرم و آبشاری چوب موثر بوده است.

 

4.پوشاندن شومینه گازی با چوب:

پوشاندن بدنه شومینه با چوب

تخته های چوبی ،حس گرما ،صمیمیت و زندگی را به فضای نشیمن بخشیده اند.حرکت فراگیر چوب از کف تا سقف،دیتایلی دوست داشتنی را ایجاد نموده است.

 

5.شاخه چوبی بالای لبه شومینه:

شاخه چوبی تزیینی بالای شومینه

اگر قادر به بازسازی یا تغییر کل شومینه خود نیستید ،می توانید با اندکی خلاقیت و سلیقه ،طبیعت و زیبایی  را به خانه خود هدیه دهید.قراردادن یک تکه چوب طبیعی تزیین شده با شمع،دربالای شومینه،در زیباترشدن محیط اثر داشته است.

 

6.شومینه از سنگ مرمر با رگه های مشخص:

شومینه سنگی

 قرار دادن شومینه ،کمی خارج از مرکز فضای نشیمن،باعث شده تا امکان به اشتراک گذاشته شدن یک اثر هنری زیبا و دید ومنظر فوق العاده به محیط اطراف ،فراهم شود.

 

7.شومینه با جعبه چوبی توکار:

شومینه با جعبه چوبی توکار

نه تنها یک ایده کاربردی برای شومینه های چوب سوز است ،بلکه یک راه حل عالی برای اضافه کردن بافت طبیعی به شومینه های مدرن است.علاوه بر اینکه ،این یک طرح پیوسته و کاربردی است.

 

8.کاشی های دوستدار آب:

کاشیهای دوستدار آب

اگرچه که آب و المان های مرتبط با آن ،به طور مستقیم ارتباطی با شومینه ندارند،اما ترکیب آب و آتش ،یک ترکیب لذتبخش و دلپذیر است.کاری که در این تصویر،با کاشی های شیشه ای آبی رنگ صورت گرفته است.

 

9.لبه معلق چوبی:

لبه معلق چوبی

یک شومینه مدرن ساده ،هم می تواند ،انگاره هایی از طبیعت را باخود داشته باشد.قرار دادن لبه چوبی معلق  دراین کار،بدون کاستن از زیبایی طراحی مینیمالیستی این شومینه ،حس گرما و بافت چوب را به راحتی منتقل کرده است.

 

10.سنگهای نورانی در زیر شومینه معلق:

سنگهای نورانی در زیر شومینه معلق

استفاده از سنگهای سفید رودخانه ای در زیر این شومینه مدرن،همراه با نورپردازی صورت گرفته ،فضایی زیبا و دلنشین را ایجاد نموده است.

 

11.شومینه با طرح آبشاری:

شومینه با طرح آبشاری

المانهای با طرح آبشار،لزوما با آب سرو کار ندارند و همین عقب نشینی از خط بالایی به داخل یا طرفین ،یادآور حرکت آبشار خواهند بود.این یک راهکار زیرکانه برای گنجاندن حس طبیعت برروی شومینه است.صرف نظر از، مصالح طبیعی که این فرم را شکل داده اند.

 

12.استفاده از آیتم های طبیعی در شومینه های بلا استفاده:

شاخ گوزن دربالای شومینه

ممکن است فصل استفاده از شومینه تمام شده و یا اینکه شما اصلا از شومینه خود استفاده نمی کنید.دراینصورت استفاده از قطعات طبیعی هنری همچون این شاخ گوزن برروی دیوار بالای شومینه ،ایده مناسبی برای ایجاد یک محیط طبیعی زیبا ست.

 

13.شومینه پرشده با چوب:

شومینه پرشده با چوب

اگرشومینه شما فریاد می زند که من از طبیعت متنفرم،سعی کنید راهکاری برای کاهش این حس بیابید.مثلا می توان با پرکردن شومینه با چوب های حلقه ای در سایزهای مختلف،حسی مدرن و دوست داشتنی درقالب یک طرح گرافیکی، را ایجاد نمایید. 

 

14.ترکیب چوب و سنگ در شومینه:

ترکیب سنگ و شومینه

چه چیزی، طبیعی تر از یک شومینه سنگی ترکیب شده با یک لبه چوبی است؟خطوط راست خط و کنده چوبی به خوبی با شیشه قرار گرفته درجلوی آتش ترکیب شده اند.

 

15.شومینه با لبه نامتقارن:

شومینه با لبه نامتقارن

جزییات بدون تقارن، به طبیعی بودن هرچیزی کمک می کنند و این شامل این شومینه درفضای باز نیز هست.سنگ نامتقارن، به کاررفته در لبه بالایی شومینه ،حس طبیعی بودن فوق العاده ای را به این فضا بخشیده است.

منبع:homedit

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .