مدیر دوسالانه معماری ونیز ۲۰۱۶ معرفی شد.

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۳۱ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۷۶۴ ، بازدید:۳۳۰۳

معمار اهل آمریکای جنوبی به عنوان مدیر دوسالانه معماری ونیز ۲۰۱۶ معرفی شد.
 

 هیئت برگزاری بی ینال (دوسالانه) ونیز،آلخاندرو آراونا معمار اهل شیلی و عضو داوری جایزه پریتزکر را به‌عنوان مدیریت پانزدهمین نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز معرفی کرد. بر اساس خبری که آرک‌ دیلی رسانه تخصصی معماری در این خصوص منتشر کرده، پانزدهمین دوره این دوسالانه در مرکز منطقه ونتوی ایتالیا، ونیز، از ۲۸ مه تا ۲۷ نوامبر ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد.

 

 

پائولو باراتا رئیس دوسالانه معماری ونیز معتقد است؛ پس از تجربه مهم گسترش دوسالانه توسط رم کولهاوس، تصمیم ما بر این است که دوسالانه ونیز را با جدیت دنبال کنیم؛ چراکه این رویداد فرصتی برای گردهمایی معماران است و به کاوش در مرزهای جدید معماری، همچنین بر سرزندگی معماری تأکید دارد و نشان می‌دهد معماران چگونه پاسخ‌های خاص برای نیازهای ویژه اتخاذ کرده‌اند.

باراتا همچنین عنوان می‌کند؛ این دوسالانه در نظر دارد تا بار دیگر به گسست میان معماری و جامعه شهری، که در دهه‌های اخیر تنها از دید معماری بدان نگریسته شده و هنوز هم برای نهادهای تصمیم‌گیرنده و افکار عمومی غیرضروری به شمار می‌آید، واکنش نشان دهد.

رئیس دوسالانه معماری ونیز در خصوص انتخاب آراونا نیز می‌گوید: "به نظر ما، در میان معماران نسل جدید، آلخاندرو آراوانا کسی است که بهترین توصیف از این واقعیت را داشته و نیروی حیات آن را نمایش داده است".

گفتنی است؛ آراوانا یکی از بنیان‌گذاران گروه معماری ELEMENTAL در سانتیاگو  است.

منبع : سرویس معماری هنرآنلاین

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .