دفتر فروش Guanshanju ،اثر Deve Build Shenzhen ،چین

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۶۰ ، بازدید:۲۱۲۱

مکان : Urumqi, Xinjiang, China
سال : 2013
مشاور طراحی معماری : Deve Build Shenzhen
همکاران طراحی : Zhenhua Chen, Zongyue Jin, Zhaozhen Hu, Yanqin Deng, Yonggang Zhu, Nini Lai
زیربنا پروژه : 350 مترمربع
عکس : Courtesy of Deve Build Shenzhen

 

با توجه به توضیحات طراح پروژه، ایده طرح برگرفته از طراحی و ساخت باغ به روش های سنتی می باشد .مخاطبان پروژه می توانند به صورت زیگزاگ بر روی پلی که به دقت بر روی تالاب ساخته شده، حرکت کنند . در این مسیر، شما می توانید، مناظر زیبا و سکانس های بصری مختلفی در هر بخش و مرحله از حرکت را ببینید . شروع حرکت مسیر و پل طراحی شده از فضایی است که الهام بخش فضاهای قدیمی همراه با کاشی کاری های سنتی می باشد.طراح ، در این مرحله به دنبال باز زنده سازی حس باغ های قدیم برای بیان مفهوم بی ریا بودن و سادگی در فرهنگ بومی می باشد . به گفته وی این ، آن چیزی است که ما به دنبال آن هستیم .

 

 

جداره ها، ساده، بدون جزئیات پیچیده و به رنگ سفیدمی باشند. به گفته معمار پروژه، اینجا یک باغ است ،آرام ، همانند شعری ازGuan   Qing و  Yong Liu. . .  نور تامین شده در این فضا از طبیعت پیرامون تامین می گردد و بدین ترتیب بازی نور و سایه همیشگی است ، گاهی هوا مه آلود است و گاهی آفتابی . . .  تالاب اطراف منعکس کننده نور همراه با شکست نور حاصل از حرکت آب ، همگی کمک به شکل گیری فضایی زیبا و آرامش بخش می کند . در ایجا صحبت فقط از فرم نیست ، روح ، معنا و مفهوم فضا از اولویت های طرح می باشد .

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه معماری ایران ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: archdaily

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی کاوش --> معماری