راه حل هایی برای سازماندهی و مرتب کردن سیم ها وکابل ها

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۵۵۳ ، بازدید:۱۴۴۱۷

سازماندهی هر چیزی به معنای استفاده برخی از عناصر و مرتب کردن آن براساس دسته های مشخص است.پست امروز به سازماندهی مواردی اختصاص دارد ،که اکثر ما با آتها دچار مشکلیم.کابلها و سیم هایی که ارمغان تکنولوژی در خانه ها و آپارتمانهای امروزی است.شبیه هم بودن آنها ،تشخیص و تمایز میان آنها را مشکل ساخته و وجود  آنها ،برروی میز کار یا پشت تلویزیون و... باعث شلوغ شدن و به هم ریختگی فضا می شود.در این پست،راهکارهایی را برای سامان دادن به این مشکلات ارائه داده ایم...

  • جمع کردن تمامی سیم ها و کابلها از تلفن همراه تا سایر دستگاه های الکترونیکی ،اولین قدم است.بعد از جمع آوری و پیچیدن آنها به گونه ای که کمترین جا را اشغال کنند،نوبت به پیدا کردن یک یا چندجعبه مناسب(همچون جعبه کفش) می رسد.با مقوا داخل جعبه ها را تقسیم بندی کرده و سپس با کاغذ رنگی یا برچسبهای طرح دار آن را تزیین کنید.آخرین مرحله، نوشتن و چسباندن برچسب های مربوط به هر دسته،می باشد،مانند تلفن،دوربین ،وسایل بازی و...

مرتب کردن کابلها

راهکارهایی برای سازماندهی کابلها

استفاده از جعبه های مقوایی برای سازماندهی به کابلها

مرتب کردن سیم ها و کابلها

 

  • گاهی اوقات به جای پنهان کردن کابلها برروی دیوار،می توانید با خلاقیت خود به آنها شکل داده و آن را با دکور خانه خود ترکیب کنید.

استفاده خلاقانه از سیم ها

 

  • راه حل خلاقانه دیگر، برای جلوگیری از شلوغ بودن همیشگی فضای زیر میز کامپیوتر ،قرار دادن یک جعبه مقوایی زیبا،در زیر میز است که در دو جداره آن سوراخ هایی برای ورود و خروج کابلها ،درنظر گرفته شده است.

استفاده از جعبه مقوایی برای مرتب نمودن سیم ها

 

  • استفاده از رول های خالی دستمال توالت،نیز برای مرتب کردن و نگهداری از کابلها و سیم ها ،راه حل مناسبی است.می توانید با برچسبهای رنگی ،رولهای خالی را زیباتر کنید.

استفاده از رولهای دستمال توالت برای سازماندهی کابلها

سازماندهی کابلها با رولهای دستمال توالت

 

  • راه حل کاربردی دیگر ،برای جلوگیری از شلوغ شدن میز کارتان ،هنگام شارژکردن موبایل یا تبلت و...،استفاده از جعبه هایی همچون تصویر زیر و ایجاد یک سوراخ برای قرار دادن چند راهی برق و سپس ایجاد سوراخهایی برای کابلهای شارژر می باشد.با این کار از نامرتب بودن وبی نظمی سیم ها و شارژرها خلاص می شوید.

سازماندهی شارژرها

سازماندهی شارژرها

منبع:homedit

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .