ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۱۶ ، بازدید:۵۸۹۸

ممکن است در آشپزخانه خود فضاهای زیادی برای قرار دادن ظروف ،قابلمه و ... داشته باشید.اما آیا جایی برای گذاشتن چند کتاب آشپزی،که در وقت نیاز بسیار مفید خواهند بود،دارید؟ پست امروز ستاوین،ایده هایی را برای یافتن جایی مناسب برای داشتن کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه مطرح می کند.با ما همراه شوید...

 

 دراین رابطه بیشتر بخوانید:راهکارهایی برای بهبود فضای آشپزخانه

 

1. طبقات معلق:

برای داشتن یک کتابخانه کوچک،می توانید یک طبقه در اطراف کابینتهای آشپزخانه خود نصب کنید.برای این کار به دنبال فضاهای استفاده نشده بگردید و جایی برای یک طبقه کوچک بیابید.تصویر زیر یک نمونه عالی استفاده مفید از فضای آشپزخانه است.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

 

 • در این نمونه نیز با نصب سه طبقه ،جایی برای قراردادن مایکروویو،بعضی لوازم جانبی آشپزخانه و مجموعه ای از کتابهای آشپزی ایجاد شده است.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

 

 • دراین نمونه ،راهکار دیگری را مشاهده می کنید،استفاده از فضای بالای سینک،البته اگر پنجره تا سقف ادامه نداشته باشد.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

 

 • نمونه دیگری از نصب طبقه در بالای سینک،کاری از Lindsay Stephenson را مشاهده می کنید.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

 

 • نیازی نیست که همیشه از قفسه ها و طبقات واقعی استفاده کنید،گاهی نصب این سبدهای فلزی در جای مناسب نیز می تواند،همان کار را برای شما انجام دهد.

سبدهای فلزی ،جایی برای قراردادن کتابها

 

 • اگر قصد دارید،با افتخار کتابهای آشپزی خود را به نمایش بگذارید،راهکار زیر را به شما توصیه می کنیم.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

 

 • آیا هیچ جایی برای نصب طبقات نیافته اید؟دراینصورت می توانید همچون این نمونه ،طبقه ای ساده و کشیده را دربالاترین نقطه نزدیک سقف لحاظ کنید.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

 

2.درعرض کم اما کاربردی:

نگاهی دقیق به آشپزخانه خود انداخته و فضاهای حتی باریک میان لوازم برقی آشپزخانه و یا کابینتها را بیابید.اینطور فضاها می توانند مکان بسیار مناسبی برای نصب طبقات جهت قرار دادن کتاب باشند.درتصویر زیر نمونه ای را مشاهده می کنید که از عرض کم میان یخچال و کابینت،با نصب سه طبقه  ،به طرز مفیدی استفاده شده است.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک درفضاهایی با عرض کم

 

 • دراین تصویر نیز فضای باریک و عمودی کنار یخچال،تبدیل به یک کتابخانه کوچک کاربردی شده است.

ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در عرضهای کم

 

3. استفاده از فضای کانتر:

یکی از بهترین راهها برای به حداکثر رساندن فضای آشپزخانه،استفاده از کانتر است،برای اینکار،تنها کافی است انتهای کانتر را قفسه بندی نموده و ازاین فضا برای جای دادن کتاب یا سایر لوازم استفاده نمایید.

استفاده از فضای کانتر جهت قرار دادن کتابها

 

 • تصویر زیر به شما نشان می دهد که با تنظیم ارتفاع طبقات،چگونه می توان کتابهایی با سایزهای متفاوت و سایر لوازم جانبی موردنیاز در آشپزخانه را سازماندهی نمود.

استفاده از فضای کانتر جهت قرار دادن کتابها

 

 • در تصویر زیر کانتر مدرنی را مشاهده می کنید که ،به نظر می رسد،می توان طبقات چوبی درون آن را خارج ساخته و با خود به جای دیگر ببرید.

استفاده از فضای کانتر جهت قرار دادن کتابها

 

 • اگر جزیره آشپزخانه یا کانتر شما ،دارای کابین و یا کشوهایی می باشد و شما تمایلی به قراردادن طبقات در انتهای کانتر ندارید،تصویر زیر یک پیشنهاد زیبا و عالی است.

استفاده از فضای کانتر جهت قرار دادن کتابهای آشپزی

 

 • اگر در آشپزخانه خود فضای کافی داشته و درضمن کتابهای فراوانی نیز دارید،شاید اختصاص دادن یک طرف کانتر خود،به کتابخانه و طبقات متعلق به آن ،یک گزینه عالی باشد.

استفاده از فضای کانتر جهت قرار دادن کتابهای آشپزی

 

4.جایگزینی برای طبقات آماده و کانترها:

ممکن است ،هرشخصی بودجه،زمان و یا ضرورت یک بازسازی گسترده در آشپزخانه خودرا نداشته باشد،اما به داشتن جایی برای قرار دادن کتابهای آشپزی ،علاقمند باشند.دراینصورت استفاده از قفسه های کوچک فلزی که می توانند در یک طرف کانتر یا جزیره آشپزخانه شما قرار گیرند،یک راه حل مفید است.

جایگزینی برای طبقات آماده و کانترها

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: decoist

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .