12نمونه جاظرفی هوشمندانه

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۲۱ ، بازدید:۲۶۳۳۴

از لوازم جانبی و ضروری آشپزخانه که مورد استفاده روزمره ما قرار می گیرد،جا ظرفی دندانه داری که به تازگی تکامل پیدا کرده و دیگر فقط یک آیتم ساده برای آشپزخانه های امروزی نیست.طراحی خلاقانه آن ،امکان اضافه کردن عملکردهای دیگر به آن را، درعین داشتن سادگی و زیبایی فراهم آورده است. با ستاوین همراه باشید تا 12 نمونه مشابه که منعکس کننده این ایده هستند،را مشاهده کنید.

جاظرفی Arena

جاظرفی Arena،جمع و جور و مفید،یک طرح متحدالمرکز با پایه شیبدار.کانالهای خروجی آب،امکان خشک شدن سریع ظرفها را فراهم کرده ودر عین حال آب بطورمستقیم به سینک ظرفشویی وارد می شود.دندانه های نگهدارنده ظروف ،انعطاف پذیربوده و این مساله ایمنی بیشتری را بوجود می آورد.

 

جاظرفی Fluidity

جاظرفی Fluidity

  جاظرفی Fluidity ،یک وسیله دومنظوره است.این وسیله علاوه بر کارکرد متعارفی که از آن انتظار میرود،امکان پرورش گیاهان کوچک را نیز بوجود می آورد.پایه آن،شکل ارگانیک داشته وخروجی آب،به بخشی  که محل قرارگیری گیاه است،هدایت می شود.

 

این جاظرفی نارنجی رنگ ،علاوه براینکه امکان خشک شدن سریع ظروف را فراهم میکند،اجازه می دهد شما یک باغچه کوچک در آشپزخانه خود تدارک ببینید.(اطلاعات بیشتر درinhabitat )

 

Erdem Selek

صحبت از باغچه کوچک درون آشپزخانه و گیاهان شد،این جاظرفی شیک ،طراحی شده توسط Erdem Selek ، جمع و جور و همچون گلدان کوچکی است که آب ظروف را درحالیکه برروی شاخه ها قرارگرفته اند،جمع آوری می کند.این وسیله در حال حاضر ،فقط یک ایده است.

 

برخی از گزینه های مدرن تر،امکان ادغام جاظرفی و کانتر آشپزخانه را ایجاد میکنند.به عنوان مثال دراین عکس،درقسمت پشتی سینک ،چسبیده به دیوار،شیارهایی ایجاد شده است که امکان قرار دادن ظروف را فراهم میکنند.تنها رمزو راز باقی مانده مربوط به سیستم تخلیه آب آن خواهد بود.

 

جاظرفی مدرن

سایر طرحها معمولا برروی عملکرد و کارآیی متمرکز شده اند.همچون این نمونه که دارای دستگیره های راحتی بوده و بسیار ساده و سبک می باشد.

 

جاظرفی دو طبقه

یک جاظرفی دوطبقه،ساده اما ظریف و جذاب با امکان صرفه جویی در فضا.

 

این جاظرفی دارای بدنه ای فلزی است که برای همخوانی با آشپزخانه های مدرن امروزی ،مناسب است.دارای سینی تخلیه که قابلیت هدایت مستقیم آب به سینک ظرفشویی را داراست.دارای جالیوانی و محفظه نگهداری چاقوها نیز هست.

 

جاظرفی به شکل چمن ،دارای طراحی جمع و جور و انعطاف پذیر.قابلیت نگهداری هر شکلی را به لطف ساختار هوشمندانه اش داراست.

 

مدرن و کاربردی،دارای سینی تخلیه آب و مکانی مناسب برای لیوانها و فنجانها.

 

جاظرفی مدرن،چشم نواز و شیک .

 

دارای طراحی عجیب و غریبی است.این جاظرفی ،دارای گیره هایی با ارتفاع متفاوت می باشد که در اطراف خروجی آب قرار گرفته اند.(اطلاعات بیشتر در dtile )

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .