موزه پورشه

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۵۵ ، بازدید:۶۰۴۴

مکان : آلمان , اشتوتگارت

سال : 2008

طراح :  معمار اتریشی Delugan Meissl

عکس : Michael Schnell

مساحت : 5600 مترمربع

سازه : فلزی

موزه‌ای از محصولات پورشه می‌باشد،که از سال ۱۹۷۶ برای عموم مردم قابل بازدید است.این موزه ،تاریخ پورشه را از مدل‌های قدیمی و پرخاطره ،تا طرح‌های جدید نشان می‌دهد. برخی از مدل‌های قدیمی این کمپانی خودروسازی، مانند پورشه فلیتزر، هر از چندگاهی در مسابقه‌ها یا جشنواره‌های اتومبیل‌های قدیمی شرکت داده می‌شوند. شرکت پورشه ،موزه جدیدی را با معماری کاملاً مدرن در محل این کارخانه در شهر اشتوتگارت ساخته است. این مجموعه در روز ۳۱ ماه ژانویه ۲۰۰۹ افتتاح شد.

موزه پورشه 1

موزه پورشه 2

موزه جدید پورشه ۵٫۶۰۰ مترمربع وسعت و ۸۰ غرفه دارد. در موزه جدید پورشه برخی مدل‌های این شرکت، که از ابتدای تاسیس کارخانه تاکنون ساخته شده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرارگرفته اند. در مجموعه اتومبیل‌های گردآوری شده در موزه پورشه، نخستین اتومبیل‌های اسپورت جهان نیز به نمایش درآمده‌اند. امروزه کمپانی‌های بزرگی از قبیل سیات و سوبارو، بسیاری از مهندسان و کارکنان خود را همه ساله برای استفاده از تجربیات مهندسین و کارکنان شرکت پورشه به مراکز تحقیق و توسعه این شرکت می‌فرستند.

موزه پورشه  3

کمپانی آلمانی خودروسازی پورشه ،در سال 2005 مسابقه ای را برای طراحی موزه پورشه برگزار کرد و شرکت "دلوگان میسل" از کشور اتریش، برنده این مسابقه شد. این موزه در سال 2009 افتتاح شد. مدیران کمپانی پورشه در انتخاب طرح نهایی دقت بسیار زیادی را انجام دادند. در طرح برگزیده، فاکتورهای زیبایی، جذابیت و منحصربه فرد بودن به خوبی قابل لمس است. 
در اجرای طرح فوق، سعی بر آن شده است تا هنر معماری با ویژگی های محصولات پورشه، ترکیب و اثری فاخر خلق شود. استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی، سقف مشبک و استفاده از شیشه در سقف، علاوه بر جذابیت، باعث جذب نور و روشنایی فوق العاده در روز می شود. تمامی خودروهای تولیدی کمپانی پورشه در این موزه دیدنی وجود دارند.

منبع : Arch20

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .