ششمین همایش مقررات ملی ساختمان

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۷ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۶۹ ، بازدید:۳۳۲۳

درباره همایش

برگزاری این همایش ملی با درنظر گرفتن برنامه های دفتر مقررات ملی ساختمان و سیاست های پیش رو در بخشهای مرتبط به منظور شناسایی و بررسی ابعاد برخی برنامه ها و ارائه راهکارهای علمی و تخصصی برای پیگیری تحقق آنها و اهداف نوین تعریف شده پیش رو ، اهداء تندیس طلایی ساخت و ساز به برترین های این حوزهو اهداء گواهینامه ارتقاء پروانه مهندسین موضوع طرح پیشنهادی است.

درباره نمایشگاه

بخشی از اصلی ترین وظایف مدیران و متولیان امر مدیریت کشور انعکاس و بازتاب فعالیت ها و عملکردها به جامعه است. و این امر بدون آگاهی از فعالیت ها و دست آوردهای اجرایی مدیران ، تبلور عینی نیافته و حس همدلی و همراهی را در مردم بوجود نخواهد آورد .

- مقدمه :

مقررات ملی ساختمان مجموعه‌ای است از ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی لازم الرعایه در طراحی، نظارت و اجرای عملیات ساختمانی اعم از تخریب، نوسازی، توسعه بنا، تعمیر و مرمت اساسی، تغییر کاربری و بهره برداری از ساختمان؛ که به منظور تامین ایمنی، بهره دهی مناسب، آسایش، بهداشت وصرفه اقتصادی تهیه شده است .

-  تنظیم مقررات ملی ساختمان و سلسله مراتب تنظیم :

وزارت مسکن و شهرسازی طبق ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان وظیفه تدوین مقررات ملی ساختمان را به عهده دارد. این وزارتخانه با تشکیل شورایی تحت عنوان «شورای تدوین مقررات ملی ساختمان» با عضویت استادان و صاحبنظران برجسته کشور به منظور نظارت بر تهیه و هماهنگی بین مباحث از حیث شکل، ادبیات، واژه‌پردازی، حدود و دامنه کاربردوهمچنینباتشکیل‌دادن" کمیته‌های تخصصی" شرایط لازم برای تدوین این مقررات را به وجود آورده است .

پس از تهیه پیش نویس مقدماتی مبحث مورد نظر، کمیته‌های تخصصی مربوط به هر مبحث پیش نویس مذکور را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داده و با انجام نظرخواهی از مراجع ذیصلاح آخرین اصلاحات و تغییرات لازم را اعمال می‌کنند . متن نهایی پس از تایید شورای تدوین مقررات ملی ساختمان برای تصویب به وزیر مسکن و شهرسازیپیشنهاد می‌شود.- طرح پیشنهادی و اهداف برگزاری همایش :

برگزاری این همایش ملی با درنظر گرفتن برنامه های دفتر مقررات ملی ساختمان و سیاست های پیش رو در بخشهای مرتبط به منظور شناسایی و بررسی ابعاد برخی برنامه ها و ارائه راهکارهای علمی و تخصصی برای پیگیری تحقق آنها و اهداف نوین تعریف شده پیش رو ، اهداء تندیس طلایی ساخت و ساز به برترین های این حوزهو اهداء گواهینامه ارتقاء پروانه مهندسین موضوع طرح پیشنهادی است.

بدنبال برگزاری دوره های پیشین ، زمينه‌سازي براي ترويج فرهنگ اجراي مقررات ساختمان در ابعاد مختلف از ديگر اهداف مهم اين همايش خواهد بود.  مهمترين مقوله‌هاي مرتبط بامقررات ساختمان،مباحث ۲۰گانه‌است كه‌اجراي‌آنها توسط مهندسان و كارشناسان اين بخش از اهميت بالايي برخوردار است.

در سال‌هاي اخير نسبت به اجراي قانون رعايت مقررات ملي ساختمان توجه بسياري شده اما اين امر نيازمند توجه و اهتمام بيشتري است .

برگزاري این همايش همچون دوره های پیش گامي مثبتی در جهت ترويج مقررات ملي بالاخص مبحث برنامه های در دست تدوین دفتر مقررات ملی ساختمان و کمک شایسته به ترویج سایر حوزه ها غیر از مقررات ملی خواهد برداشت.

هم انديشي علمي بين مدیران و صاحبنظران صنعت ساختمان ايران ،
ایجاد فرصت مناسبي جهت بررسی موانع پيش رو در اين راستا و اتفاق نظر علمي درخصوص تدوين شيوه‌هاي جديد و مدرن در اين صنعت.
ارايه شيوه‌هاي نوين و كارآمد در بخش تئوري‌هاي ساختمان‌سازي , مقررات قانوني ايمني در ساخت وسازها
همگرايي و هماهنگي هرچه بيشتربين بخش‌هاي دولتي و غير دولتي در امر مقاوم‌سازي
ایجاد زمينه‌ های فرهنگ‌سازي عمومي برايتمامی افراد جامعه بعنوان مهم‌ترين مشكل در اجراي قانون رعايت مقررات ملي ساختمان
معرفی اقدامات صورت گرفته از سوي وزارت راه و شهرسازي در حوزه رعايت مقررات ملي ساختمان
بررسی موضوع برچسب انرژي و مميزي ساختمان در صرفه‌جويی مصرف انرژي و بهينه‌سازي مصرف براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته
و...

- سازمان ها و نهادهای مرتبط :

وزارت راه و شهرسازی – دفتر مقررات ملی ساختمان
سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان های سراسر کشور
شهرداری های مراکز استان های سراسر کشور
سازمان های مسکن و شهرسازی استان های سراسر کشور
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان های سراسر کشور
کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
و...
برهمین اساس و با محورها و اهداف موضوعی ارائه شده در طرح ، همایش یکروزه و نمایشگاه تخصصی جانبی برگزار و طی آن با استفاده از اساتید، مدیران و کارشناسان زبده و متخصص در حوزه های مختلف موضوعی، میزان تحقق و عدم تحقق اهداف،شاخصها و سیاست ها مورد بررسی قرار خواهدگرفت.

ثبت نام در همایش
برای ثبت نام در همایش پس از دانلود فرم ثبت نام نسبت به تکمیل و ارسال آن به آدرس تهران – خیابان آفریقا– بلوار گلشهر –پلاک 8 – واحد هفت اداری یا آدرس ایمیل [email protected] ارسال و یا به شماره تلفکس دبیرخانه مرکزی (22657959) اقدام نمایید.
 

لینک همایش

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .