خانه ای با دیدهای پانورامایی (W.I.N.D House)

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۷۶ ، بازدید:۴۹۵۹

مکان : هلند،حوالی یکی از مناطق روستایی

سال : 2015

طرح : UNStudio

عکس : Inga Powilleit  و  Fedde de Weert

W.I.N.D House

W.I.N.D House ،در شمال هلند در یک روستا و نزدیک به دریا واقع شده است.با درنظر گیری فاکتورهای پایداری ،می توان این خانه را یک خانه هوشمند دانست،  که دارای فضاهای قابل انعطاف بسیاری می باشد . فضای پشت خانه، مملو از درختان و فضای جلو، به محیطی سبز و هموار مشرف می باشد . طرح خانه نسبت به هر دو موضوع و کلیه فصول پاسخگو است .

W.I.N.D House

فضاهای کار و خواب در قسمت پشت خانه و در کنار محوطه جنگل جانمایی شده، تا حس محرمیت و خصوصی بودن حفظ گردد،اما  فضاهای عمومی و نشیمن در قسمت جلو و با دید پانوراماتیک به فضای چمن و محیط باز بیرون قرار گرفته اند .

W.I.N.D House

سیستم اتوماسیون جامعی که در این خانه طراحی شده، پنل های خورشیدی و تاسیسات مکانیکی را کنترل می کند. کنترل کامل این خانه هوشمند بوسیله یک پنل  مانیتوریگ واقع درفضای  نشیمن انجام می گردد .

W.I.N.D House

W.I.N.D House

منبع : contemporist

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .