ایده هایی برای افزایش کیفیت طراحی محوطه

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۴ / ۰۹ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۰۴۸ ، بازدید:۲۶۸۶

حیاط ها گاهی اوقات خسته کننده هستند.اغلب آنها را فقط با پوشش چمن دیده ایم.در پست امروز می خواهیم راهکارهایی را برای افزایش کیفیت فضایی حیاط ها مطرح کنیم با ما همراه شوید...

 

ایده هایی برای افزایش کیفیت طراحی محوطه

 

در نمونه اول شاهد خانه ای هستیم که حیاط خود را به زمین بازی شطرنج تبدیل نموده .این فضا در مجاورت نشیمن و در دسترس دید از تراس خانه نیز هست و امکان تماشای بازی را برای افراد داخل خانه نیز فراهم می کند.

 

ایده هایی برای افزایش کیفیت طراحی محوطه

 

در نمونه دوم خانه ای در کالیفرنیا مشرف به اقیانوس را مشاهده می کنیم که در حیاط خود زمین بازی بوچه (ورزشی ترکیبی از بولینگ و فوتبال) را تدارک دیده است،فضایی ایده آل برای استفاده از ویو دریا و سرگرم ساختن مهمانان .

 

ایده هایی برای افزایش کیفیت طراحی محوطه

 

و آخرین خانه که در ونکوور کانادا واقع است و در حیاط خود زمین فوتبال کوچکی ایجاد نموده که از سطح حیاط بالاتر است و امکان دویدن و بازی کردن بچه ها در اطراف آن را فراهم کرده است.

 

ایده هایی برای افزایش کیفیت طراحی محوطه

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: contemporist و تحریریه ستاوین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .