پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

پروژه تکمیل نقشه باستان‌شناسی پاسارگاد آغاز شد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۵ / ۱۰ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۱۱۰ ، بازدید:۱۱۹۴

بررسی های تکمیلی پاسارگاد با هدف تهیه نقشه باستان شناسی جامع در منطقه توسط باستان شناسان پایگاه میراث جهانی پاسارگاد به مدت دو ماه آغاز شده است.

 

پروژه تکمیل نقشه باستان‌شناسی پاسارگاد آغاز شد

 

به نقل از روابط عمومی  معاونت میراث فرهنگی؛ بررسی باستان شناسی منطقه پاسارگاد در تکمیل بررسی های گذشته با هدف تهیه نقشه باستان شناسی جامع این منطقه آغاز شد.

به گزارش میراث آریا، حمید فدایی مدیرپایگاه میراث جهانی پاسارگاد با اعلام این خبر گفت:براساس مجوز پژوهشکده باستان شناسی، بررسی باستان شناختی منطقه پاسارگاد در تکمیل بررسی هایی که در دهه گذشته انجام شده بود توسط باستان شناسان پایگاه میراث جهانی پاسارگاد آغاز شد.

وی افزود: بررسی باستان شناسی منطقه پاسارگاد که شامل بررسی جامعه دشت پاسارگاد و دشت مرغاب می شود از حدود یک ماه پیش توسط باستان شناسان پایگاه میراث جهانی پاسارگاد آغاز شده و به مدت دوماه ادامه دارد.

به گفته فدایی، یافته هایی که از گذشته تاکنون از این منطقه به دست آمده شامل تعداد زیادی محوطه باستانی دوره پیش از تاریخ، تاریخی و دوره اسلامی می شود. غالب بررسی های باستان شناسان مربوط به نظام آبیاری و کانال هایی می شود که مرتبط با مدیریت آب در منطقه است. 

مدیرپایگاه میراث جهانی پاسارگاد معتقد است، هدف نهایی باستان شناسان از بررسی های تکمیلی پاسارگاد، تهیه نقشه باستان شناسی جامع در منطقه و همچنین کنترل توسعه ناپایدار در منطقه است.

وی تاکید کرد؛ از آنجایی که در منطقه پاسارگاد آهنگ توسعه بسیار شیدید و در حریم منظری این مجموعه جهانی شاهد رشد کشاورزی و صنایع هستیم و این توسعه به محوطه های باستانی آسیب می رساند درصدد هستیم که طی بررسی های تکمیلی تعداد زیادی از محوطه های شاخصی که با آنها برخورد می کنیم را در فهرست آثار ملی بگنجانیم

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری