همبستگی با طبیعت در پروژه برج باغ پاریس

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۱۹۶ ، بازدید:۲۳۶۹

پروژه برج باغ در پاریس با هدف حفظ ارتباط شهروندان با عناصر طبیعی طراحی شده است.

 

 

همبستگی با طبیعت در پروژه برج باغ پاریس

 

در جهان امروزی، گسترش زندگی ماشینی در جوامع شهری بزرگ و کلان شهرها باعث شده که چشم انداز انسان در محیط زندگی اش، اغلب ماشین و ساختمان باشد؛ به این منظور اشتیاق افراد به زندگی در طبیعت بسیار بیشتر شده است. لذا امروزه آپارتمان نشینان سعی دارند  تا بتواند در این ساختمان‌های بلند و آپارتمان‌های تنگ و تاریک، بی روح و دور ازطبیعت زیبا، تنها با چیدن چند گلدان در تراس یا پشت پنجره هایشان همبستگی با طبیعت را فراهم آورند.

پروژه برج باغ در پاریس توسط آتلیه معماری 2/3/4 طراحی شده که ارتفاع آن 200 متر و زیربنای آن 65.000 متر است. فرم کلی ساختمان به گونه ای است که گویی چندین حجم روی هم سوار شده اند و فضاهای سبز جذابی را در تراس ها برای ساکنین فراهم آورده است. برنامه فیزیکی پروژه به صورتی بوده که دارای یک هتل با 700 تخت خواب، ادارات، فضا های اجتماعی و دیگر امکاناتی چون: استخر شنا، آبگرم، فضای ورزشی، آزمایشگاه و سالن کنفرانس است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .