فهرست برترین دانشگاه های معماری سال منتشر شد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۲ / ۰۲ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۳۱۶ ، بازدید:۱۵۰۲

فهرست برترین دانشگاه‌های معماری جهان در حالی به‌تازگی اعلام شده که دانشگاه MIT در صدر فهرست ۱۰۰ دانشگاه اول قرار دارد.

 

فهرست برترین دانشگاه های معماری سال منتشر شد

 

در فهرستی که به تازگی توسط" QS Worldwide University Rankings" منتشر شده دانشگاه MIT آمریکا از حیث عملکرد در رشته معماری به‌عنوان برترین دانشگاه جهان معرفی شده است.  این برای سومین بار متوالی طی 3 سال گذشته است که دانشگاه MIT آمریکا موفق به کسب این رتبه می شود.

دانشگاه MIT توانسته است ۹۶.۵ درصد امتیازات را در رشته معماری از این منبع معتبر رتبه‌بندی دانشگاه‌ها اخذ کند. شمار دانشجویان خارجی، کارکنان، نسبت اعضای هیأت علمی به دانشجویان و میزان ارجاعات تحقیقاتی از مهم‌ترین معیارهای گزینش برترین دانشگاه‌های جهان در رشته معماری به شمار می‌آید. به‌طورکلی دانشکده معماری و طراحی دانشگاه MIT درزمینهٔ نگرش خلاقانه به تلفیق رسانه، فناوری، طراحی شهری و تحقیقات عملکرد قابل‌توجهی داشته است.

در این فهرست پس از دانشگاه MIT، مدرسه معماری بارتلت در لندن، دانشگاه فنی دلف هلند، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و موسسه تکنولوژی سویس قرار دارند.

از آسیا هم دانشگاه بین المللی سنگاپور، دانشگاه هنگ کنک و دانشگاه شینگوا درچین موفق به کسب رتبه های 9 تا 11 این فهرست شده اند.

دانشکده معماری دانشگاه تهران هم که در سال گذشته میلادی در رتبه 194 این جدول قرار گرفته امسال هم در همین جایگاه باقی مانده است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .