پیش بینی بازار مسکن از آخرین ماه سال 93

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۳۷ ، بازدید:۲۸۰۵


 یک کارشناس مسایل اقتصاد مسکن با اشاره به اینکه رکود حاکم بر بازار مسکن تا پایان سال جاری تدوام خواهد یافت خاطر نشان ساخت: تنها محرک قوی که می‌تواند این بازار را تحت تاثیر قرار دهد دستاوردهای بزرگ ناشی از مذاکرات بین المللی است.

بابک حاجیان  ضمن بیان مطلب فوق تاکید کرد: اگرچه در حال حاضر مولفه‌هایی نظیر اعطای وام برای بافت‌های فرسوده، افزایش سقف وام مسکن مهر و ... به نظر می‌رسد که می‌تواند این بازار را کمی به تحرک وادارد اما عملا تنها دستاورد ناشی از توافق‌های بین المللی است که می‌تواند این بازار را در اسفند ماه از رکود خارج کند.

عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به اینکه اگر مذاکرات هسته‌ای دستاوردی نداشته باشد کماکان رکود بر بازار مسکن حاکم خواهد بود در عین حال اظهار داشت: باتوجه به اینکه دستاوردهای احتمالی ناشی از توافقات هسته‌ای می‌تواند بر صحنه کلی اقتصاد کشور تاثیرگذار باشد، بنابراین طبیعی است که بازار مسکن نیز از چنین جریان احتمالی تاثیر بگیرد و دچار رونق اساسی شود اما در غیراین صورت رکود بر این بازار تا انتهای سال ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر و نیز برنامه دولت برای اعطای وام 60 میلیونی به بافت‌های فرسوده قادر خواهد بود که بر بازار مسکن تا انتهای سال تاثیری بگذارد؟ تصریح کرد: با توجه به اینکه پرداخت تسهیلات مسکن پروسه اداری خاص خود را می‌طلبد بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که بانک‌ها بتوانند در این یک ماه تمامی تسهیلات درنظرگرفته شده برای مسکن مهر و نیز بافت‌های فرسوده را پرداخت کنند.

وی گفت: بنابراین عدم پرداخت تسهیلات به پروژه‌های مسکن مهر نیز باعث می‌شود که در آخرین ماه از سال 93 نیز واحد مسکونی به این بازار عرضه نشود و در نتیجه این معادله، اساسا این بازار دچار تغییر خاصی نخواهد شد و رکود برآن حاکم خواهد بود.

منبع : شبکه اطلاع رسانی صما

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .