کلکسیونی از هنرهای اسلامی در نمایشگاه دوحه

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۴۴۸ ، بازدید:۲۰۴۰

بنیاد فرهنگی "کاتارا" در دوحه، پایتخت قطر میزبان نمایشگاهی از مجموعه آثار هنری گرانبها و برخی تابلوهای هنری است که شکوه و جلال هنر اسلامی را به نمایش می‌گذارد.

 

کلکسیونی از هنرهای اسلامی در نمایشگاه دوحه

 

به نقل از الجزیره این نمایشگاه که طالب البغدادی، دکتر و مورخ عراقی مسئول برگزاری آن است، کلکسیونی از هنرهای اسلامی با قدمت بیش از 100 سال را  در معرض دید عموم قرار می‌دهد که شامل انواع پارچه‌ها، شمشیر، سلاح، نسخه‌های خطی و فرش و همچنین تابلوهای هنرمندان عراق و لبنان و سوریه می‌شود.

لازم به ذکر است، البغدادی مورخ و پژوهشگر عراقی و متخصص در امور مربوط به میراث عربی و اسلامی و هنر اسلامی است. وی همچنین عضو اتحادیه مورخان عرب و مشاور امور موزه‌ها است.

البغدادی پیشتر کتبی را با مضامین تاریخ و هنر اسلامی منتشر کرده است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .