طراحی خطی در یک پروژه مینیمال

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۲۳ ، بازدید:۲۱۱۹

طراحی و معماری پروژه ویلای خطی بر اساس موقعیت و توپوگرافی سایت و دغدغه‌های زیست‌محیطی شکل گرفته است.

 

طراحی خطی در یک پروژه مینیمال

 

ویلای خطی، ساختمانی مینیمال از ترکیب آهن، آجر و چوب پاسخی به سه سوال اساسی یعنی نیازهای ساکنین، موقعیت قرارگیری پروژه و دغدغه های زیست محیطی است.

طراحی و معماری این پروژه در شهر طالقان توسط  آرتور امید آذری و جعفر لطف‌الهی بر روی یک تپه انجام‌شده است. معماری پروژه بر اساس موقعیت و توپوگرافی سایت و دغدغه‌های زیست‌محیطی شکل گرفته است.

استراتژی طراحی پروژه بیرون کشیدن یک مکعب از هندسه یکپارچه ویلا برای خلق حیاط مرکزی و الحاق پنجره های خطی از جنس آجر و چوب برای نما در نظر گرفته شده است. حیاط مرکزی به عنوان فضای واسط بین شرق و غرب ویلا عمل می‌کند و با عملکردی شگفت‌انگیز عبور نور طبیعی به داخل ویلا را ممکن می‌سازد.  در حالی‌که حیاط مرکزی اجازه ورود نور طبیعی را به داخل می‌دهد باعث ایجاد ارتباط بصری بین فضاهای داخلی نیز می‌شود. این فضا، فضایی واسطه‌ای بین لبه بیرونی و داخلی برای کنترل نوسانات شدید آب و هوایی در زمستان و تابستان است.

در طراحی این پروژه  به‌منظور حفظ دغدغه‌های زیست‌محیطی و تسلط بر چشم‌اندازهای طبیعی منطقه، بخش اعظمی از نمای پروژه به‌صورت شفاف و پنجره‌های گسترده در نظر گرفته شد که باعث زیبایی و انسجام در این بنا شده است.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر انلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .