چگونگی چیدمان کوسن ها بر روی مبل

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۲ / ۰۲ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۱۰۹ ، بازدید:۳۹۲۰

حتما تابحال با ورق زدن مجله های دکوراسیون داخلی یا دیدن تصاویر خانه های رویایی از دیدن چیدمان مبلمان و کوسن های رنگی و جذاب روی آنها ذوق زده شده اید و شاید از خودتان پرسیده باشید که چطور این کار انجام شده؟اما باید بگوییم که هیچ جادویی در کار نیست .شما برای چیدمان مناسب و زیبای کوسن ها بر روی مبلمان خود نیاز به هیچ مدرک دانشگاهی از مدرسه معماری نخواهید داشت.در این پست اصول و فنون این کار را آموزش خواهید دید.

 

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

 

راه‌های زیادی برای مرتب کردن بالش‌ها و کوسن ها در یک کاناپه وجود دارد، اما امروز می‌خواهیم بر روی حالت کلاسیک و در عین حال آسانترین و دردسترس ترین چیدمان جذاب کوسن ها  تمرکز کنیم یعنی روش چیدمان  با 5 کوسن .

 

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

 

یکی از آسانترین و کارآمد ترین روشهای چیدن کوسن ها بر روی مبل استفاده از  الگوی اجرای نسبت 2-2-1 است.به سادگی دو کوسن مربع شکل هم سایز و هم الگو (با ابعاد حدودی 22 در 22 اینچ یا 55 در 55 سانتی متر)را در نقاط انتهایی کاناپه ی خود قرار دهید، سپس دو کوسن کوچک تر (با ابعاد حدودی 18 در 18 ایتچ یا 45 در 45 سانتی متر)با الگوهایی متفاوت از قبلی ها را کنار آنها بگذارید و در آخر یک کوسن مستطیل شکل برای مرکز انتخاب کنید.

این چیدمان را به عنوان یک تنظیم پیش فرض برای کاناپه خود در نظر بگیرید و بعد به ذهنتان اجازه بازی با رنگها و بافتهای متفاوت پارچه ها  را بدهید تا حالت ایده آل و مناسب چیدمان کوسن ها در فضای نشیمن خانه خود را دریابید.

 

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

 

بعد از اینکه چیدمان و ست رنگی کوسن های خود را قطعی کردید می توانید با کمی خلاقیت یک کلکسیون زیبا از ترکیب رنگهای به کار رفته در کوسن ها را در ادامه فضا بر روی میز به وسیله اکسسوری های مناسب ایجاد کنید.

 

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

 

خوب پس یکبار دیگر باهم مرور کنیم:

1.اول از همه تنظیمات پیش فرض کاناپه خانه خود را بیابید.

2.گذاشتن وقت و تمرین کردن با کوسن ها.از استفاده از کوسن های متفاوت و جدید که شاید با مبلمان شما ست نباشد،نترسید.

3.استفاده از یک یا دو رنگ دیگر

4.ترکیب و ترکیب

5.چیدمان مرتب 5 عدد کوسن بر روی کاناپه و فکر کردن به اینکه چه آیتم دیگری به این فضا می آید؟

6.فراموش نکردن این جمله "هر آنچه را که دوست دارید انجام دهید".خودتان را دست کم نگیرید و از همین الان شروع کنید.

 

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

چگونگی چیدمان کوسن بر روی مبل

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: stonegableblog و تحریریه ستاوین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .