پردیس جدید TAC-SEV

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۳ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۲۷ ، بازدید:۹۰۸۱

مکان : Tarsus/Mersin, Turkey
سال : 2014
مشاور طراحی معماری : Erginoğlu&Çalışlar
همکاران طراحی : İ. Kerem Erginoğlu,Hasan C. Çalışlar, Arın Tanrıkulu, Onat Över, Ayça Taylan, Sezen Bilge, Zeynep Şankaynağı, Yasemin Hacıkura, Işık Süngü, Emre Cestel
طراحی منظر : Peyzaj Tasarim
تاسیسات الکتریکی : Enkom Mühendislik
تاسیسات مکانیکی : Beta Teknik Mühendislik
مساحت زمین : 9399 مترمربع

پردیس جدید TAC SEV

پروژه پردیس جدید TAC SEV ،در میان اراضی کالج آمریکایی Tarsus (Tarsus American College) TAC ساخته شده است . با توجه به بافت تاریخی موجود و مجاورت پروژه با این بافت، اصول و ضوابط خاصی مبنای طراحی قرار گرفت . بخشی از این پروژه نیز توسط جاده ای جداشده است .

از نکات مهم  پروژه ،آینده نگری در طرح این مسیر پیاده برای  جاده، هم از جهت فیزیکی و هم ادراکی (بصری) می باشد ،که دو قسمت جدید و قدیم را جدا می کند . موقعیت های بصری دیگر در طرح  مربوط به کلیسای Saint Paul و مسجد Ulu Cami می باشد ،که مهمترین بخش از تاریخ بافت شهری را تشکیل می دهد که در نتیجه این پروژه ارتباطی با این بافت تاریخی برقرار می کند .

پردیس جدید TAC SEV

پردیس جدید، متشکل از 3600 مترمربع مدرسه ، 3520 مترمربع خوابگاه ، 5250 مترمربع ساختمان چند منظوره ، که در مجموع از سه بلوک تشکیل شده است .

پردیس جدید TAC SEV

ساختمان مدرسه ،به گونه ای طراحی شده که دارای حیاط مرکزی با عمارت قدیمی Sadık Pasha می باشد، که برنامه ریزی شده کاربری آن  در آینده به کتابخانه تغییر کند . کلاس های درس دارای آرایش خطی با بهره گیری از نور طبیعی شمال می باشند .

پردیس جدید TAC SEV

ساختمان با کاربری چند منظوره، شامل کافه تریا ، سالن ژیمناستیک ،سالن های چند منظوره ، بدنسازی و نیز کاربری  پدافند غیرعامل جهت زمان های ضروری می باشد . لازم به ذکر است کلیه فضاهای فوق اعم از بدنسازی و ورزشی و... با توجه استاندارد های بین المللی طراحی شده است .

پردیس جدید TAC SEV پردیس جدید TAC SEV پردیس جدید TAC SEV پردیس جدید TAC SEV پردیس جدید TAC SEV پردیس جدید TAC SEV پردیس جدید TAC SEV پردیس جدید TAC SEV  1پردیس جدید TAC SEV  2پردیس جدید TAC SEV  3منبع : archello

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .