قبل و بعد - بازسازی نمای یک پارکینگ در Kentucky

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۳۱ ، بازدید:۴۳۷۱

تیم طراحی Pohl Rosa Pohl ،نمای متنوع و جذابی را برای پارکینگی در خیابان Lexington در ایالت Kentucky،طراحی و اجرا کرده است.با ستاوین همراه شوید تا نگاهی به این بازسازی خلاقانه داشته باشیم...

بازسازی نمای پارکینگ

توضیحات Pohl Rosa Pohl:

گاراژ  Helix،که در سال 1996 ساخته شده ،همیشه ساختمانی بدنما دربدنه خیابان اصلی Lexington،بود.این ساختمان که اخیرا نیاز به تغییرات سازه ای گسترده داشت ،با نظر مسئول پارکینگ منطقه،تبدیل به موقعیتی ایده آل نه تنها برای پارکینگهای عمومی که برای کل شهر شد. Walter P. Moore ، طراحی سازه ،برای این بازسازی را برعهده گرفت و شرکت معماری بومی با نام Pohl Rosa Pohl ،طراحی نما را عهده دار شد.

قبل..

Pohl Rosa Pohl

بعد...

پارکینگی در خیابان Lexington

بازسازی اساسی و ساختاری پارکینگ، از اثرات گسترده تخریب بنا جلوگیری کرده و یک فرصت فوق العاده برای شهر ویک صرفه جویی بزرگ برای محیط زیست بود. نما، شامل پانل های فولادی مجزایی است که برروی داربست های فلزی با ریتم های عمودی معلق نصب شده اند.

بین این المان ها ،سه لایه  از پانل های فولادی ضدزنگ سوراخ دار واقع شده است.سوراخهای پانل ها ،آنها را تقریبا شفاف ساخته و جذابیت فوق العاده ای را به لایه ها در طول روز اضافه کرده و با کمک نورپردازی انجام شده،بوم نقاشی شگفت انگیزی را در شب ایجاد می کند.

قبل...

قبل از بازسازی

بعد...

بعد از بازسازی

نمای جدید مستقیما به محیط خود، پاسخگو است، با توجه به مقیاس پانل ها و شکاف بین آنها که نسبتی از دیوار به پنجره  را برروی ساختمانهای مجاور منعکس می کند ودرمکانهایی اسکلت بتنی اصلی آشکار است.

بازی با لایه ها در نما

پانلهای سوراخ دار برطبق قانون ساده ای چیده شده اند.پانلها دارای سه شکل مختلف هستند،بزرگترین پانلها ،در اولین لایه نشسته ودارای هندسه منظمی هستند.لایه های دومی و سومی ،نیز بازی لایه اول را تمام می کنند و ریتم و سلسله مراتب ،در نما را موجب می شوند.

شب هنگام رنگ صفحات تغییر کرده و در مدت زمان یک دقیقه ،ترکیب رنگ متفاوتی ظاهر می شود.طراحی نورپردازی به گونه ای انجام شده که رنگها می توانند ،منعکس کننده رویدادهای خاصی همچون روز استقلال، کریسمس یا یک مسابقه سلامت و ... باشند.

بازسازی نمای پارکینگی در Kentucky

منبع:contemporist

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .