نشست 27 : بازار تهران

مجموعه: چهارشنبه های تهران ، تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۹ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۴۸۷ ، بازدید:۳۸۶

نشست :  نشست بیست و هفتم چهارشنبه های تهران

موضوع : بازار تهران

با میزبانی : 

- رضا فیضی , معمار و پژوهشگر

با حضور : 

- عبدالرضا گلپایگانی، معمار

- مهشید صحی‌زاده معمار و طراح شهری

⁦⁩پخش فیلم :

- بازار تهران , امامزاده زید , سیداسماعیل

 

زمان : چهارشنبه 27 آذر ، ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰

مکان : باغ کتاب , راهروی سروستان 

 

عبدالرضا گلپایگانی , معمار , مهشید صحی‌زاده , معمار , طراح شهری , بازار تهران , خیابان پانزده خرداد , بنا‌های تاریخی شهر تهران ,4shanbehayetehran , چهارشنبه های تهران , چهارشنبه , تهران , 4shanbeh , tehran , باغ کتاب , راهروی سروستان , سروستان , نشست تخصصی , نشست معماری , نشست تخصصی معماری , مستند معماری , همایش معماری , جلسات معماری , چهار , باغ ,

 

به گزارش روابط عمومی باغ کتاب تهران، بیست و هفتمین برنامه از فصل دوم «چهارشنبه‌های تهران» با موضوع بازار تهران به میزبانی رضا فیضی، معمار و پژوهشگر برگزار می‌شود. این برنامه که آخرین قسمت از فصل دوم «چهارشنبه‌های تهران» است، به روال هر هفته، این چهارشنبه هم در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار خواهد شد.

در برنامه این هفته عبدالرضا گلپایگانی، معمار درباره معماری و تاریخ بازار تهران سخنرانی خواهد کرد. پس‌ازآن مهشید صحی‌زاده معمار و طراح شهری با موضوع ماهیت و کارکرد بازار تهران صحبت خواهد کرد. سولماز شمشیری، معمار و طراح شهری هم به‌عنوان سخنران پایانی برنامه، درباره پویش‌های مردمی درباره حفظ و نگهداری از این محدوده ارزشمند تاریخی شهر تهران سخنرانی خواهد کرد.

بازار تهران فضایی در محدوده خیابان پانزده خرداد و یکی از قدیمی‌ترین بنا‌های تاریخی شهر تهران است که قدمت آن به زمان صفویه و شاه‌طهماسب اول می‌رسد اما در دوره قاجار به‌خصوص در زمان پادشاهی فتحعلی شاه و ناصر‌الدین‌شاه بخش‌های دیگری به آن اضافه شد و گسترش ویژه‌ای پیدا کرد.

دومین فصل از برنامه «چهارشنبه‌های تهران» در حالی به پایان می‌رسد که از ابتدای پاییز بیش از 13 برنامه با محوریت معماری شهر تهران در باغ کتاب برگزار کرده است. این برنامه هر چهارشنبه از ساعت 18 تا 20:30  در راهرو سروستان باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: bagheketab.com

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .