ساحل درخشان جزیره Vaadhoo مالدیو

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۳۵۲ ، بازدید:۶۷۲۷

ساحل درخشان جزیره Vaadhoo مالدیو ،یکی از  شگفت انگیزترین پدیده های طبیعت است.گویی میلیون ها ستاره کوچک در عمق دریا غرق شده اند، اما در واقع این پدیده بدیع ، نتیجه وجود فیتوپلانکتون هایی است که در آب این منطقه وجود دارند.این موجودات زنده کوچک هنگامی که درهم می تابند،ازخود نور ساطع می کنند،زمانی که موجها با ساحل شنی برخورد می کنند،پوسته سلولی آنها به سیگنالهای الکتریکی پاسخ داده و نورآبی ازخود تولید می کند.آنها همچنین می توانند شکل ردپای افرادی که برروی ساحل قدم می زنند،را بگیرند.این عکسهای بی نظیر توسط عکاس هنرمند تایوانی با نام Will Ho ،ثبت شده است.این پدیده به تازگی توسط زیست شناسان دریایی مورد بررسی قرارگرفته است.

ساحل درخشان مالدیو

جزیره Vaadhoo

اثر بدیع فیتو پلانکتونها

ساحل زیبای جزیره ای در مالدیو

منبع:bonjourlife

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .