فراخوان نمایشگاه شهر، زنان و حق شهروندی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۲ / ۱۱ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۵۶۳ ، بازدید:۲۶۰

نمایشگاه شهر، زنان و حق شهروندی بهار 99 در گالری الهه برگزار می‌شود. سرویس تجسمی هنرآنلاین: نمایشگاه شهر، زنان و حق شهروندی بهار 99 در گالری الهه برگزار می‌شود. این نمایشگاه دومین نمایشگاه از سه‌گانه شهروندان و حق شهروندی است که به‌منظور توجه بخشیدن به مدیریت شهری برای بنا ساختن شهر انسانی طراحی شده است تا همه افراد از امکان بیانیِ هنر برای طرح مسئله و مطالبه‌ء ساختن شهری انسانی سود برند.

در متن فراخوان این نمایشگاه آمده است: "شهرها در دنیای امروز محل سکونتِ اجتماعی از زنان، مردان و کودکان، در سنین، قوای جسمانی و ذهنی و جایگاه اجتماعی متفاوت و مختلف هستند. گروهی از آدمیان، که گرد هم آمده‌اند تا فضایی متناسب با نیازها و علایق انسانی‌شان پدید آورند و به صرفِ شهروند بودن، بر این باورند که نیازها و علایق همه آنها از اهمیت یکسان برخوردار است. در این فضا که در نتیجه همنشینی تاریخی سه بعد فیزیکی، ذهنی و اجتماعی خاص به وجود آمده است؛ مناسبات اجتماعی، تاثیرگذاری و تأثیرپذیری هم‌زمان دارد. زنان با ویژگی‌های بیولوژیکی، فرهنگی، آموزشی و سنتی متفاوت، به گونه‌ای متفاوت از مردان با فضا ارتباط می‌گیرند و از طریق حضور و دست‌کاری در فضای زیستشان به رمزگذاری و رمزگشایی در آن می‌پردازند.

 

فراخوان نمایشگاه شهر , زنان و حق شهروندی , بهار 99 , گالری الهه , حقوق شهروندی , زنان , اسفندماه 98 , خرداد 99 , طرح مسئله , شهری انسانی , فراخوان , نمایشگاه , ستاوین

 

در این میان با نگاهی گذرا به شهرهای بزرگ و کوچک به راحتی در می‌یابیم که در طول تاریخ با وجود تغییرات گسترده اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه، بیش از اینکه تغییر بر زندگی زنان حاکم باشد، ثبات حاکم بوده است. زیرا پدرسالاری که در طول تاریخ بر زندگی جامعه و از جمله زنان سیطره داشته است دارای بنیان‌های نظری ثابتی است که مانع تغییرات عمده محتوایی می‌شود و تنها در برخی عرصه‌ها، در سطح نمود می‌یابد. پس برای مواجهه و مصون ماندن از آسیب‌ها و آزارهای بالقوه جنسیتی که نتیجه آن نگاه مردسالار است، زنان بسته به سبک و شرایط زندگی ناگزیر از یافتن استراتژی‌های متنوعی هستند. به هر روی باید زن بود تا ترس و درد نهفته در عبور از پل‌های هوایی، کوچه‌ها و خیابان‌های تاریک و محیط‌های عمومی را تا عمق استخوان تجربه کرده باشید تا باور کنید که همه شهروندان در بهره‌مندی از حقوق شهروندی برابرند. ما با ابزار هنر که عمیق و اثربخش است می‌کوشیم به این رنج نابرابری پایان دهیم یا دست‌کم با بهبود کمینه وضعیت، قدری از زخممان را التیام بخشیم."

علاقه‌مندان به شرکت در نمایشگاه "شهر، زنان و حق شهروندی" از 10 تا 17 اسفندماه 98 فرصت دارند تصویر آثار خود را جهت مرحله اول داوری به آدرس ایمیل [email protected] ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09121830862  تماس بگیرند. نمایشگاه در هفته پایانی خرداد 99 در نگارخانه الهه برگزار می‌شود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .