ویلا مولر ( Villa Müller ) , اثر آدلف لوس و کارِل لوتا

مجموعه: ویدیوها ، تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۱ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۳۸۱۴ ، بازدید:۲۵۰

ساخت ویلا مولر در پراگ، توسط ادلف لوس و دستیارش کارِل لوتا در سال 1930 به پایان رسید، ان ها خانه را برای فرانتیسک مولر و همسرش میلادا مولروا طراحی کردند. کارفرما صاحب شرکت تولید بتن مسلح بود و از همین رو بنا به نمایشی از تکنیک در ان زمان پیشرو ساخت با بتن مسلح تبدیل گردید و البته تجسد کامل نظریه های نافذ معمارْ تئوریسین کمتر دیده شده معماری معاصر؛ ادولف لوس. ویلا با ان شکل مکعبی و ان نمای زاهدانه اش عینیت کامل مقاله مهم ادولف لوس است؛ تزیینات و جنایت.

ساختمان در عین حال شاهد تدقیق یک کنتراست شدید است بین نمای سحرامیز و ساده اش و در عین حال فضای داخلی به شدت پیچیده و غنی اش، فضای داخلی ای که سنگ مرمر بدنه فضاهای عمومی اش را پوشانده و چوب برای فضاهای داخلی اش مورد استفاده قرار گرفته است. ( منبع متن : اتوود )

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .