دستگیره های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

مجموعه: تکنولوژی ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۲ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۳۸۳۸ ، بازدید:۴۱۶

اسکار وایلد یک بار اظهار داشت : "ما در عصری زندگی می کنیم که چیزهای غیر ضروری تنها ضروریات ما هستند." 

با وجود مؤسسات دولتی و اماکن خصوصی ،که به دنبال اجرای مجموعه‌ای جدید از بهترین شیوه‌های مربوط به بهداشت برای ایمنی بیشتر هستند ، بدون شک در آینده ،فناوریهایی که بتوانند تکثیر ویروس ها از طریق حس لامسه را محدود کنند ، شیوع بیشتری پیدا خواهند کرد ،چیزی شبیه به این دستگیره های دری که به اشعه ماوراء بنفش مجهز شده اند و بعد از هر بار استفاده می توانند میکروب ها را از بین ببرند.

 

دستگیره های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

 

با یادآوری ویروس همه گیر SARS که در سال 2003 جمعیت زیادی در آسیا را مورد تهدید قرار داد ، گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاه هنگ کنگ، دستگیره  دری را طراحی کردند که از یک واکنش شیمیایی توسط یک فوتوکاتالیست پودری (دی اکسید تیتانیوم) روی سطح دستگیره استفاده می کند و سبب می شود، هنگامی که در معرض اشعه ماورا بنفش قرار دارد ، پوشش نازک، یک واکنش شیمیایی را فعال کرده و منجر به کاهش اندازه گیری میکروب ها به میزان 99.8٪ در سطح آن گردد.

 

دستگیره های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

 

نکته بسیار مهم و جالب دیگر این دستگیره ،کنترل هوشمند آن است، ژنراتور داخلی آن به طور کامل با حرکت در نوسان می‌کند و بسته می‌شود، یک طراحی مبتکرانه ایده‌آل برای فضاهای عمومی که در آن استفاده و تعمیر و نگهداری در یک دغدغه است.

طراحان این ایده خلاقانه Sum Ming Wong و Kin Pong Li جایزه James Dyson سال 2019 را به خاطر کانسپت نوآورانه شان کسب کردند.

 

دستگیره های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

دستگیره های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

دستگیره های خودایمن مجهز به اشعه ماورابنفش

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: design-milk

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .