استخر Deepspot ، عمیق ترین استخر جهان ، لهستان

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۱۶ / ۱۲ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۴۰۸۷ ، بازدید:۳۳۹

در این پست با شبکه هنر و معماری ستاوین همراه باشید تا نگاهی به استخر Deepspot ، عمیق ترین استخر جهان ، لهستان داشته باشیم .. استخری با عمق ۴۵.۵ متر، با غارهای مصنوعی زیر آب به‌عنوان عمیق‌ترین استخر جهان،  در نزدیکی ورشو افتتاح شد.این مجموعه که دیپ‌اسپات نام دارد شامل یک بخش برای غواصی است. این استخر عمیق با ۸ هزار متر مکعب آب پر می‌شود که ۲۰ برابر یک استخری ۲۵ متری معمولی است.

 

 

بر خلاف استخرهای معمولی شنا، دیپ‌اسپات با وجود محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا در لهستان می‌تواند فعال باشد چراکه یک مرکز آموزشی است که دوره‌های تخصصی را ارائه می‌دهد.

بخشی از این مجموعه هتلی با اتاق‌هایی است که مهمانان می‌توانند از طریق آن‌ها غواصان را در عمق پنج متری تماشا کنند.

 

افتتاح عمیق ترین استخر جهان در لهستان

 

میخال برازچینسکی، مدیر دیپ‌اسپات که از علاقمندان غواصی است در مراسم افتتاحیه به خبرگزاری فرانسه گفت: «این عمیق‌ترین استخر جهان است.»پیش از این، رکورد عمیق‌ترین استخر جهان به استخری در ایتالیا با عمق ۴۲ متر تعلق گرفته بود که هم اکنون در کتاب‌ رکوردهای جهان، گینس ثبت شده است.

 

 

اما استخر بلو‌ابیز که قرار است در سال ۲۰۲۱ در بریتانیا افتتاح شود ۵۰ متر عمق دارد و می‌تواند رکورد استخر دیپ‌اسپات را بشکند.در روز افتتاحیه ۱۲ نفر از این استخر استفاده کردند که از جمله آن‌ها هشت غواصی بودند که امیدوارند در یک آزمون مربی‌گری موفق شوند.کاتزشاک که یک مربی ۳۹ ساله غواصی است گفت: «اینجا ماهی‌های باشکوه و صخره‌های مرجانی وجود ندارد بنابراین جایگزینی برای دریا نیست اما قطعا مکان خوبی برای یادگیری و آموزش است تا بتوانید در آب‌های آزاد غواصی کنید.»

 

استخر , عمیق ترین استخر جهان , ورشو ,لهستان , استخر عمیق , غارهای مصنوعی , دیپ‌اسپات , استخر Deepspot , استخر , Deepspot

 

مدیر استخر گفت که نیروهای آتش‌نشانی و ارتش نیز از این استخر استفاده خواهند کرد چراکه سناریوهای زیادی برای آموزش وجود دارد.این استخر در مدت دو سال با استفاده از حدود ۵ هزار متر مکعب بتن و هزینه ۸.۹ میلیون یورویی ساخته شده است.

 

استخر , عمیق ترین استخر جهان , ورشو ,لهستان , استخر عمیق , غارهای مصنوعی , دیپ‌اسپات , استخر Deepspot , استخر , Deepspot

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: per.euronews

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .