برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۲ / ۰۲ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۲۹۶ ، بازدید:۱۸۰

برج دیدبانی ashizuri، در سال 1971 و توسط یوشیکاتسو تسوبوی طراحی شده است .این بنا، نمونه کاملی از ایده ژاپن آینده در دهه 70 بوده است.این رصدخانه ،در قلب پارک ملی آشیزوری-اوواکای و در پارک دریایی تاتسوکوشی واقع شده و به دلیل رنگ شاخص قرمز آن و تأثیرش بر معماری و مهندسی ژاپن ، مورد توجه است.

برج دیدبانی ashizuri

برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

برج دیدنی زیر آب آشیزوری ، با پلی به طول 24 مترکه روی آب قرار دارد ، قابل دسترسی است و ازآن می توان هم منظره دریا وهم زیر دریا را مشاهده نمود.ساختاراین برج دیدبانی از دو سطح تشکیل شده است، یک سطح روی آب و دیگری زیر آب. از طریق یک راه پله مارپیچ که بازدیدکنندگان را 7 متر زیر آب می برد ، می توان  صدا و پژواک آب را در هنگام مشاهده ماهی های گرمسیری ، مرجان های رنگارنگ و موجودات عجیب و غریب شنید.برخی از موجودات آبزی راهمچون ماهی ژیرلا ، خوک دریایی وماهی  پروانه ای می توان در تمام سال دید اما بعضی دیگر فقط در فصل پاییز یا زمستان قابل مشاهده هستند.

برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

برج دیدبانی ashizuri در ژاپن

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: designboom و تحریریه ستاوین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .