کال جنی، دره ای برای جن ها

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۳۱ / ۰۱ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۳۲ ، بازدید:۴۷۳۵

کال جنی ،که بیشتر به اسم دره جن ها شناخته شده ، در شمال طبس و در اطراف روستای ازمیغان واقع شده است. این دره 35 کیلومتر با شهرستان طبس فاصله دارد.
دره ای زیبا و حیرت انگیز که بومیان قدیمی به آن دره جن ها میگویند و این دره را خوف انگیز و محل زندگی ارواح و جن ها میدانند. عجیب بودن اینجا باعث شده تا ماجراجویان از هر نقطه ای به طبس سفر کنند و این مکان خوف انگیز رو از نزدیک ببینند. فقط باید بدانید که برای دستیابی به کف این دره، حتما باید آشنایی داشته باشید یا از بلد محلی کمک بگیرید. این دره به خاطر دیوارهای بلند و پرشیبش دارای خطرات زیادی است.

کال جنی

تونل ها و خانه هایی بنام خانه گبرها در دل دیواره ها وجود دارد که برای سکونت زرتشتیان زمان خود ساخته شده، این حفرها از دیگر جدابیتهای این دره است.
ساخت این تونلها و حفره ها احتمالا به زمان ساسانیان برمیگردد و مسیر دسترسی به آنها خیلی دشوار است. در مسیر این حفره ها تونل هایی دیده می شود که احتمالا راه های ارتباطی آنها با هم بوده است.

دره جن ها

دره جن ها
از دو مسیر می توان وارد این دره شد: یکی انتهای جاده خاکی که اول دره است ومسیر دیگر، میانه های جاده خاکی که از طریق یه شکاف ایجاد شده است.در مسیر اولی که متصل به کوه است ،چشمه آبی روان قرار دارد که باعث شده منطقه ای سرسبزو زیبا بوجود بیاید.
در برنامه گردشگری خود،دیدن از این دره زیبا را قرار دهید، چون فوق العاده جالب و هیجان انگیز است.

شمال طبس

کال جنی در طبس

کال جنی، دره ای برای جن ها

دره ای زیبا و خوف انگیز

خانه گبرها

منبع:hamgardi

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .