Julius Shulman عکاس نابغه آثار معماران بزرگ

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۵ / ۱۴۰۰ ، شناسه: ۴۴۸۰ ، بازدید:۴۰۶

Julius Shulman،  عکاس معماری آمریکایی است که روح مدرنیستی خانه های کالیفرنیایی را در دهه 1960 به تصویر کشید. او در سال 1910 در بروکلین نیویورک متولد شد و در مزرعه ای در کانکتیکات بزرگ شد. بعداً ، خانواده او به لس آنجلس نقل مکان کردند ، جایی که او زندگی  کرد ، در دانشگاه تحصیل کرد و در سال 2009 درگذشت.

Julius Shulman عکاس نابغه پشت معماران بزرگ

 

در زمان تحصیل در دانشگاه ،اشتیاق او به عکاسی ،با فروش عکسهایش به همکلاسی های خود، باعث کسب درآمد نیز برایش بود.بعداً ، عکاس جوان ، استودیویی را در LA برای آشنایی با حرفه عکاسی  باز کرد. سپس ، با بسیاری از مجلات معتبر مانند House and Garden ، Good Housekeeping و Life کار کرد.

Julius Shulman عکاس نابغه پشت معماران بزرگ

 

یکی از پروژه های تجربی او تحت حمایت مجله هنر و معماری ، Case Study Houses بود. این تجربه، به بررسی ایده های خانه های مدرن آمریکایی در دوران پس از جنگ می پرداخت.او آثار بسیاری از معماران مانند Richard Neutra ،Craig Ellwood ,Raphael Sarino وEero Saarinen را مستند کرده است. عکسها، خانه هایی را نشان  می دهد که در لس آنجلس ودر طی سالهای 1945 تا 1966 ساخته شده اند.

Julius Shulman عکاس نابغه پشت معماران بزرگ

 

وی همچنین با چندین معمار برای تصویربرداری از آثار آنها مانند فرانک لوید رایت و پیر کونیگ همکاری کرد. عکسهای او همچنین با برجسته کردن آثار آنها به شهرت برخی از معماران مانند چارلز ایمز کمک نمود.. تصاویر افسانه ای این عکاس ، عکاسی معماری را به عنوان یک مقوله جدید در عکاسی معرفی کرد. او بیشتر از فیلم های سیاه و سفید استفاده می کرد و بر ضبط هندسه معماری مدرن تمرکز داشت.لنز دوربین او کانسپتهای خلاقانه معمار و شخصیت آن دوران را را به بهترین نحو به نمایش می گذاشت.

Julius Shulman عکاس نابغه پشت معماران بزرگ

 

بسیاری از ساختمانهایی که شولمان از آنها عکس گرفت بعداً خراب شده یا اصلاح شده اند. به همین دلیل است که عکس های او هنوز مورد علاقه بوده و تا به امروز منتشر شده است. آثاراین عکاس مشهور سازماندهی شده ، به خوبی حفظ شده و توسط موسسه تحقیقاتی گتی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

Julius Shulman عکاس نابغه پشت معماران بزرگ

 

مستندی با عنوان "آکوستیک بصری: مدرنیسم جولیوس شولمان" در سال 2008 ، یک سال قبل از مرگ وی تولید شد. این فیلم به زندگی او و همچنین تصاویر وی  پرداخت. این فیلم نشان داد که چگونه تصاویر او به معماران برجسته کمک کرد تا آثار خود را به جهان نشان دهند. فیلمی که توسط اریک بریکر کارگردانی شده و توسط داستین هافمن روایت می شود.

Julius Shulman عکاس نابغه پشت معماران بزرگ

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: arch2o

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .