گالری Serpentine Sackler , اثر زاها حدید ,

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۰ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۴۷ ، بازدید:۶۹۳۵

سال : 2013-2009

آرشینکت : زاها حدید

کارفرما :  Serpentine Gallery

زیربنا : 1566 مترمربع

حداکثر ارتفاع سقف داخلی : 3.60 متر

گسترش غربی : تا 6 متر در فضای عمومی

Serpentine Sackler Gallery

گالری فوق متشکل از دو یخش مجزا می باشد , گذر از یک ساختار آجری کلاسیک قرن 19 به یک ساختار غشایی کششی قرن 21 . گالری ساکلر بعد از MAXXI  در رم، دومین فضای هنری می باشد که زاها حدید و پاتریک شوماخر یک تقابل جدید و قدیم را خلق کرده اند. فضای قدیم که در واقع انبار مهمات و باروت می باشد ،در سال 1805 ساخته شده است . کاربری این بنا تا سال 1963 به عنوان کاربری نظامی ادامه داشت . این انبار تا الان به عنوان فضایی بلااستفاده باقی مانده بود , هرچند  اصلاحات و  تغییراتی در داخل ساختمان تاریخی و محیط اطراف آن صورت گرفته بود.

.Serpentine Sackler Gallery

ابزار دگرگونی جهت شکل گیری گالری هنری عمومی , تصمیمی بود که جهت تغییر کاربری بنای انبار باروت به عنوان یک پاویون و فضای نمایشگاهی برای بازدیدعموم  صورت گرفت.جهت نمایان کردن فضاهای مرکزی اصلی  ,  کلیه جداره های غیر  تاریخی  شکل دهنده انبار باروت حذف گردید .فضای قوسی شکل گرفته به عنوان بخشی از سکانس های فضاهای گالری می باشد .

منبع:Archilovers

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .