کلکسیون خلاقانه دربهای هفتگانه

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۳ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۷۷ ، بازدید:۳۷۸۱

درطول برگزاری هفته میلان 2015 و درنمایشگاه انفرادی nendo،از "درهای هفتگانه"  ،رونمایی شد.این اتفاق،به مناسبت هفتادمین سالگرد abe kogyo ،(صاحب کمپانی معروف چوب در ژاپن) که تولیدات وسیعی ازقبیل درهای داخلی،پارتیشنها ،مبلمان و سایر لوازم سفارشی را در رزومه خود دارد،صورت پذیرفت.در ادامه به بررسی هریک از این هفت درب خلاقانه خواهیم پرداخت...

 

دربهای هفتگانه

 

1.درب مجهز به نور:

درب مجهز به لامپ

درب مجهز به لامپ ،که نوعی مبلمان نورانی به حساب می آید و در آن، از تکنیکهای سیم کشی که در قفل های الکترونیکی به کار می رود،استفاده شده است.

 

2.درب در مقیاس کودک:

درب در مقیاس کودک

یک محصول جذاب و هوشمندانه دیگر از abe kogyo،که تولیدات متنوع و فراوانی برای کودکان و مهدکودکها در محصولات خود دارد.این ایده که احترام به کودک و توجه به اندازه و مقیاس خاص کودکان را مدنظر قرارداده ،قابل تقدیر است.

 

3.درب کشویی:

درب کشویی

این درب، همچون پرده ای برای پنجره عمل می کند.استفاده از آن در فضاهای کوچک،امکان عبور نور و تهویه را فراهم می کند و یا بین اتاقها ،ارتباط بیشتری را برقرار می سازد. تکنیک استفاده شده برای دربهای کشویی،می تواند به عنوان ایده ای جدید برای دربهای معمولی نیز استفاده شود.

 

4.درب مگنتی:

درب مگنتی

دراین درب،یک لایه 2/5 میلی متری مگنت،به کار رفته که به کاربر اجازه چسباندن تجهیزات مختلف از قبیل ،طبقه ،گلدان گل،سطل آشغال و ... را می دهد.این ویژگی عملکرد جدیدی را برای درب به عنوان نفطه تمرکزی جهت ذخیره سازی وسایل هنگام ورود و خروج تعریف می کند.

 

5.درب kumiko:

درب kumiko

درب kumiko،که با استفاده از روش kumiko -کنارهم قراردادن قطعات داخلی چوب بدون استفاده از چسب،که اغلب در اتاقهای سنتی تاتامی ژاپنی به کار می رود-تهیه شده است. این ویژگی خاص درب ،تنها بوسیله مهارت و تکنولوژی بالای کمپانی abe kogyo،امکان پذیر شده است.

 

6.درب همچون دیوار:

درب همچون دیوار

با پوشاندن این درب با طبقات و قاب عکسها که معمولا برای استفاده برروی دیوار به کار می روند،اجازه ترکیب شدن بی حد و مرز درب و دیوار فراهم شده است.قفسه ها و قاب عکسها با تکنولوژی برش به شکل v ،ساخته شده اند.گذاشتن و برداشتن این قاب ها بسیار آسان بوده و اتصال آنها به درب، به گونه ای است که مانع  از تکان خوردن آن هنگام باز و بسته شدن درب می گردد.

 

7.درب در کنج:

درب درکنج

درب گوشه،امکان ورود و خروج کاربر را از گوشه اتاق فراهم می کند و این نقطه تحولی برای طراحی داخلی خواهد بود.نتیجه کاربردی استفاده از این درب خاص ،دسترسی راحت تر و آسان تر به خصوص برای ویلچر می باشد.

منبع:designboom

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .