گشتی در اولین باغ موزه مینیاتوری ایران

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۵۰۲ ، بازدید:۵۱۶۶

باغ موزه مینیاتوری، نخستین پارک ماکت مینیاتوری ایران است. در این باغ 12، اثر تاریخی کشورمان که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده اند، به نمایش گذاشته شده است. به طوری که بازدیدکنندگان می توانند آثاری همچون تخت جمشید ، چغازنبیل ، میدان نقش جهان ، پاسارگاد ، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه ، ارگ بم ، کتیبه بیستون و... را در اندازه یک بیست و پنجم ابعاد واقعی بنا مشاهده کنند.این با موزه منحصر به فرد در شرق شهر تهران در شمال خیابان جانبازان غربی (گلبرگ) و شرق خیابان کرمان قرار دارد.

باغ موزه مینیاتوری تهران

این بوستان، در حدود 3 هکتار مساحت دارد و استقرار ماکت‌ها در آن با توجه به جهات جغرافیایی ایران شکل گرفته است ،به عنوان مثال خلیج فارس در جنوبی‌ترین قسمت مجموعه، میدان امام اصفهان در بخش مرکزی و مجموعه تاریخی بیستون در غرب بوستان قرار گرفته‌اند.در ساخت این ماکت ها، از آخرین روش های جهانی نقشه برداری سه بعدی استفاده شده که با تلفیق روش های ماشینی و دستی این ماکت به اجرا درآمده است.

ماکت پاسارگاد در باغ مینیاتوری ایران

اولین پارک مینیاتوری کشور

توسعه ماکت‌های مینیاتوری در فاز دوم این بوستان در دست بررسی است و بر اساس آن ماکت‌های مینیاتوری از گنبد قابوس، مسجد جامع اصفهان، کاخ گلستان، روستای دستکند میمند کرمان و دیگر باغ‌های نه‌گانه ایرانی استقرار خواهند یافت.

ماکت ارگ بم

گشتی درتنها باغ موزه مینیاتوری ایران

دیدن این باغ موزه، فرصتی برای آشنایی  بیشتر شهروندان، جهانگردان و به خصوص کودکان و نوجوانان با میراث فرهنگی و تاریخی کشورمان است.پس دراولین فرصت ،برای دیدن این مجموعه زیبا و منحصر به فرد برنامه ریزی کنید.

بوستان مینیاتوری

باغ موزه مینیاتوری

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .