پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۲ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۵۵۱ ، بازدید:۶۹۸۰

مکان : Via Giorgio Stephenson, 107, 20157 Milano, Italy
سال : 2015
مدیر پروژه : Proger Spa, BMS Progetti
مشاور طراحی معماری : Vo Trong Nghia Architects
همکاران طراحی : Marek Obtulovic, Nguyen Viet Hung, Nguyen Ba Tuong, Raffaello Rosselli, Dau Nhat Quang, Hoang Quoc Bao
کارفرما : VEFAC (Vietnam Exhibition and Fair Center) – representative of Ministry of Culture, Sport and Tourism
مجری : Proger Spa
مساحت زمین : 887 مترمربع
زیربنا پروژه : 571 مترمربع
بودجه : 2,080,000USD
عکس : PHOTOGRAPHERS4EXPO – Saverio Lombardi Vallauri

هفت میلیارد جمعیت بر روی کرده زمین ، در جهان کنونی در دام تکنولوژی گرفتار شده اند .زندگی شهری و تکنولوژی سبب جدایی بشر از طبیعت شده و خود مسبب اختلالات روانی در جامعه گردیده است . به طور مشخص انسان مدرن با مشکلات زیادی روبرو هست . مردم عمیقا در شبکه های اینترنتی غرق شده اند .

 پاویون ویتنام ،از طریق شعار اکسپو میلان 2015 که همانا " تغذیه زمین ، انرژی برای زندگی" می باشد ،می خواهد قدرت زندگی را به مردمان شهرها برگرداند ،اما نه از طریق تامین غذا برای بدن ،بلکه از طریق تغذیه مثبت و همساز برای ذهن بشر . درست است که بشر روزانه به غذا نیازمند است، اما وجود گیاهان در ساختمان ها می تواند سبب همسازی محیط زندگی پیرامونی گردد و باعث تاثیرات مثبت بر ذهن افراد شود . شهرهای ویتنام ، از هانوی گرفته تا شهر هوشی مین، فضاهای سبز شهری خود را تا حد کمتر از یک مترمریع برای هر شهروند با وجود پیشرفت اقتصادی از دست داده اند . با این بهانه ،طراحان پاویون ویتنام قصد ارایه پیشنهادی را دارند که بتوان جایگاهی برای فضاهای سبز در ساختمان ها ایجاد کرد و بتوان درختان را در ساختمان ها پرورش داد .

با ستاوین همراه شوید تا نگاهی به این بخش از اکسپو میلان 2015 داشته باشیم ... 

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

پاویون ویتنام ،در زمینی به مساحت حدود 887 مترمربع احداث شده است .ایده طراحی طی توضیحات و مبانی نظری ذکر شده در بالا ، با ایجاد چهل و شش نماد درخت شکل گرفته است .به گفته طراحان : " هدف ما بازگرداندن درختان به منظر شهری برای به اشتراک گذاشتن هرچه بیشتر طبیعت و زندگی به صورت همساز است " .درختان تنها دارای تاثیرات احساسی و بصری نمی باشند ، درختان می توانند با ایجاد سایه سبب جلوگیری از تابش اشعه های مضر نور گردد و نیز سایر منافع دیگر همچون استفاده به عنوان انرژی های تجدید پذیر و . . . گردند .

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

 گیاه بامبو ،از جمله دیگر متریال های استفاده شده در این ساختار می باشد. بامبو دارای رابطه ای غنی و قوی با فرهنگ ویتنام می باشد ، بدین جهت استفاده گسترده ای از این گیاه در ساختار طراحی این پاویون شده است .

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

پاویون ویتنام در اکسپو میلان 2015

منبع : archdaily

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .