پلکانی زنده ،المانی طبیعی در یک دفتر کار

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۲۰ ، بازدید:۵۲۵۸

دفتر کار مدرن Ampersand ،یکی از خلاقانه ترین فضاهای کاری است ،که تاکنون طراحی شده است.این دفتر کار که در Soho لندن واقع شده،دارای یک پلکان مارپیچی زیبا و چشم نواز است.این سازه 12/5 متری توسط  Paul Cocksedge و با همکاری شرکت مهندسی Arup،طراحی و اجرا شده است.با ستاوین همراه شوید تا گشتی دراین دفتر کار سرزنده و زیبا بزنیم...

 

پلکان زیبا و سرسبز یک دفتر کار

 

طراح این پروژه در سال 2013 برای ایده پلکان بدون ستون مرکزی برنده جایزه شد.این دیتایل، به طراح اجازه تجدید نظر روی طرح پلکان را داد، تا بتواند آن را به مشخصه ای خاص و منحصر به فرد در این پروزه تبدیل نماید.

 

پلکانی زنده ،المانی طبیعی در یک دفتر کار

 

این پلکان، عریض تر از پلکان های استاندارد می باشدو این مساله اجازه می دهد، که  دارای کارکردهای اجتماعی چندمنظوره ،همچون محل برگزاری جلسات و یا فضایی برای خوردن نهار باشد.

 

پلکانی زنده ،المانی طبیعی در یک دفتر کار

 

پلکان مارپیچی، که به دور سه سکوی چوبی دایره ای ،شکل گرفته است ،تشکیل یک ساختار 4 طبقه را می دهد.این سکوها ،با نیمکتهای دایره ای شکل ،مبلمان شده اند.تمامی نرده ها از گل ها و گیاهان تازه پوشیده شده است.

 

سرزندگی در دفتر کاری واقع در لندن

 

سکوی طبقه اول این پلکان،دارای یک کتابخانه کوچک  همراه با کتابهای انتخابی طراح پروزه ،می باشد.

 

سرزندگی در دفتر کاری واقع در لندن

 

 در طبقه دوم،لامپهای معلق Zettel’z 5 ،کاری از Ingo Maurer قرار داده شده اند،که دارای بدنه فلزی بوده و کاغذهای زیادی جهت نوشتن یادداشت و یا گذاشتن پیام توسط کارمندان در آن قرار دارد.

 

پلکانی زیبا و چشم نواز در دفتر کاری در لندن

پلکانی زیبا و چشم نواز در دفتر کاری در لندن

 

در بالاترین طبقه ،سکویی برای نشستن و دستگاه آب جوش  ونیز گیاه نعناع تازه ،کاشته شده در باغچه کنار پلکان ،انتظار کارمندان را می کشد.خوردن چای در کنار همکاران و استراحت دراین فضای دلنشین،قطعا خستگی را ازتن انسان بیرون خواهد نمود.

 

پلکانی زیبا و چشم نواز در دفتر کاری در لندن

دفتر کار مدرن  Ampersand ،یکی از خلاقانه ترین فضاهای کاری است که تاکنون طراحی شده است.این دفتر کار که درSoho لندن واقع شده،دارای یک پلکان مارپیچ زیبا و چشم نواز است.این سازه 12/5 متری توسط  Paul Cocksedge و با همکاری شرکت مهندسی Arup،طراحی و اجرا شده است.

پلکان زیبای یک دفتر کار

جنس این پلکان، از فلز و چوب بلوط آمریکایی می باشد.طراحی متفاوت آن دارای مزایای متعددی است،از جمله اینکه وجود سکوها ،امکان ملاقات بین کارکنان و تعاملات میان آنها را افزایش می دهد.علاوه براینکه قطعا در افزایش بازده کاری آنان نیز موثر خواهند بود.گیاهان کاشته شده در نرده ها ،در تصفیه هوای این فضا،نقش بسیار مفیدی دارند.امکان استفاده از پلکان ،از راههای مختلف و مبتکرانه ای برای کارمندان پیش بینی شده است،مثلا کارکنان اجازه کشت گیاهان دارویی و یا گیاهان دارای میوه کوچک و... را  دارا هستند.

منبع:homedit

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .