HoloLens ، هدست واقعیت مجازی مایکروسافت

مجموعه: تکنولوژی ، تاریخ انتشار: ۲۶ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۴۵ ، بازدید:۴۹۵۱

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

هدست واقعیت مجازی مایکروسافت، می‌تواند دنیای واقعی و مجازی را ترکیب کند. برای مثال می‌توانید عینک گوگل را تصور کنید که «واقعیت افزوده» را به کاربر نمایش می‌دهد. اما این واقعیت افزوده و این هدست واقعیت مجازی ،قادرند چه کار‌هایی انجام دهند؟ اگر مایلید تا بیشتر با این محصول جالب و جدید  آشنا شوید ، با ستاوین همراه شوید . . . 

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

این دستگاه که نام HoloLens ،را به همراه دارد، به گفته مایکروسافت «پیشرفته‌ترین کامپیوتر هولوگرافیکی است ،که تاکنون ساخته شده» است. این دستگاه از پردازنده گرافیکی (GPU) و پردازنده‌ی اصلی (CPU) مخصوص بهره می‌برد. HoloLens ،می‌تواند صدای دور و اطرف شما را دریافت کند و شما را حتی از اتفاقاتی که در دنیای مجازی در پشت سر شما در حال رخ دادن است، آگاه کند.

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

با استفاده از Hololens ،می توانید از دیوارها عبور کرده و به هر سویی که دلتان می خواهد آزادانه حرکت کنید. تغییر محیط، یکی از آرزوهای همیشگی بشر بوده است. کاربر می تواند با استفاده از صدا و دست های خود ،محیط را دست کاری و ویرایش کند و آن چیزی که دلش می خواهد را در کوتاه ترین زمان ممکن بنا سازد. با استفاده از صدا، می توانید در محیط Zoom کرده و یا از شدت آن بکاهید. در کل Hololens ،آمده تا آن چیزی که در جهان حقیقی نمی توانید به واقعیت تبدیل کنید ،را در حقیقت مجازی به اثبات برساند.

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

با استفاده از هولولنز می‌توانید دنیای مجازی مخصوص به خود را داشته باشید. برای مثال می‌توانید در اتاق پذیرایی خانه خود بنشینید و اپلیکیشن‌ها را بر روی دیوار خانه با هر سایزی که دوست دارید، اجرا کنید. تماشای ویدیو، استفاده از مایکروسافت اج، مشاهده آب و هوا و غیره تنها بخش کوچکی از این دنیای مجازی هستند که هولولنز در اختیار شما می‌گذارد .

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

اپلیکیشن‌های اجرا شده روی دیوار از طریق ژست‌های حرکتی قابل کنترل هستند و سایز آن‌ها نیز به سادگی قابل تنظیم است. اسکایپ هم از طریق هولولنز اجرا می‌شود حالا به نظر می‌رسد مایکروسافت در نظر دارد تا هولولنز را وارد جریان زندگی مردم کند ،در این صورت بدون تردید هولولنز تبدیل به زیرساخت یک صنعت چند صد میلیارد دلاری خواهد شد چیزی که الکس کیپمن هم به آن اشاره می‌کند. 

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

مایکروسافت برای هولولنز اهداف جاه‌طلبانه‌ای در سر دارد و نه تنها قصد دارد تا از آن در دنیای بازی‌ها استفاده کند ،بلکه با پخش دمویی چگونگی استفاده از این ابزار را در دنیای معماری و طراحی نیز نشان می‌دهد، که این خود به این مفهوم است که مایکروسافت بدنبال حضور در صنعت و تجارت با هولولنز است.

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

 اگر دانشجوی پزشکی هستید، بجای این که قسمت‌های پُرتراکم از اعضای بدن انسان را در یک عکس روی کتاب ببینید، می‌توانید بصورت سه بُعدی دید بهتری از اعضای بدن انسان داشته باشید. به نظر می‌رسد در حال مشاهده‌ی کلاس‌های آناتومی آینده هستیم. همچنین مشاهده نقشه یک بنا و ساختمان نیز به صورت سه‌بعدی در جلوی چشمانتان و نه در یک نمایشگر امکان‌پذیر است.

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

مایکروسافت در هولولنز با شرکت‌های بزرگ از جمله ناسا، یونیتی، Legendary، Autodesk، والت دیزنی و غیره همکاری می‌کند. هولولنز خود یک پی‌سی کامل است و نیاز به اتصال به تلفن، پی‌سی یا هر ابزار دیگری ندارد و هیچ سیمی از آن به ابزار دیگر متصل نمی‌شود. مایکروسافت هدست را جوری طراحی کرده تا دور سر قرار بگیرد و وزن آن در استفاده طولانی مدت آزاردهنده نباشد.

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

HoloLens , واقعیت مجازی مایکروسافت

جهت اطلاعات بیشتر در اینجا کلیک نمایید . . . 

دوستان عزیز ستاوین ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه معماری می باشد ،یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع:

busyboo

mysurface

gamefa

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .