ساختمان پر زرق و برق لوئیس ویتون در توکیو

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۴۹ ، بازدید:۴۵۲۷

مکان : توکیو، ژاپن
سال : august, 2014

گفته می شود ،ایده طراحی نمای جدید ساختمان لوئیس ویتون در توکیو ،که تحت عنوان (Louis Vuitton Matsuya Ginza) نامگذاری شده ،از تاریخ شهر گینزا، الهام گرفته شده است . شهری که در گذشته به دلیل دارا بودن پیشینه تاریخی ART DECO معروف بود.

 

ساختمان تجاری لوئیس ویتون در توکیو

 

طبق گفته آرشیتکت معروف Jun Aoki ، این ساختمان، در محل قبلی ورود به دروازه توکیو که به ناحیه گینزا معروف بود ،قرار گرفته است. جایی که بعدها خاستگاه هنر ART DECO  و حرکت آن در ژاپن شد. 

ساختمان تجاری لوئیس ویتون در توکیو

 

سطوح هندسی همپوشانی شده در نمای این ساختمان، از طرح هندسی لوگوی اصلی لوئیس ویتون، در طراحی لوازم چرمی و اکسسوری ها، الهام گرفته شده، که با ترکیب از الگوی  edo-komon ( نوعی از کیمونوی سنتی ژاپنی ها که بیشتر در توکیو و نواحی اطراف رواج داشت ) ،در نهایت بدین شکل طراحی و اجرا شد.

نمای این ساختمان طوری طراحی شده ،که در هر زمانی از طول روز، دید های متفاوتی به عابران ارائه میدهد. برجستگی ها ی ملایم و تورفتگی هایی که به طور بی نهایت ظریف اجرا شده اند، در نهایت این سطوح بژ-شیری را شکل داده اند. این الگو در طراحی نما کمک می کند ،تا ساختمان ظواهر گوناگونی از خود در برابر نور خورشید (به کمک بازی نور و سایه)، در هر ساعت از روز به نمایش بگذارد. در طول شب نیز چراغ های LED  پشت برجستگی ها، ظاهر به یادماندگی دیگری  از این اثر هنری ارائه میدهند. نیمرخ متمایز ساختمان ،به همراه الگوی خاص صفحات فلزی نما، پیدا کردن ساختمان را در خیابان های شلوغ توکیو حتی از فاصله دور نیز امکان پذیر می سازد.

 

ساختمان تجاری لوئیس ویتون در توکیو

ساختمان تجاری لوئیس ویتون در توکیو

Louis Vuitton Matsuya Ginza

Louis Vuitton Matsuya Ginza

ساختمان-پر-زرق-و-برق-لوئیس-ویتون-در-توکیو

ساختمان-پر-زرق-و-برق-لوئیس-ویتون-در-توکیو

منبع:designboomوfreshomeوinteriorholic

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (نرگس آزادی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .