ویلا jewel box ، ویلایی دوستدار محیط زیست در لوزان سوئیس

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۹۹ ، بازدید:۳۴۲۰

مکان : lausanne, switzerland
سال : 2011-2014
مشاور طراحی معماری : design paradigms
همکاران طراحی : felix bonnier, so kwok yun, nicole ni
زیربنا پروژه : 299.19 مترمربع

ویلای  jewel box ،در فرمی کشیده ، دارای تغییر سطح های تعریف شده و در سایتی مشرف به دریاچه لوزان (lausanne) که یکی از بزرگترین دریاچه های سوئیس می باشد،قرار گرفته است . تیم طراحی design paradigms ،مسولیت طراحی این پروژه را بر عهده داشته اند .

ویلا jewel box دوستدار محیط زیست در لوزان , سوئیس

 

در ابتدا، کارفرما ،درخواست طراحی ویلایی با داشتن حداکثر دید به سمت جنوب و غرب را با توجه به توپوگرافی منطقه داشت. در این راستا تصمیم بر طراحی ساختمانی مسکونی منطبق با تراز زمین شده و بنا در دو سطح تقسیم شده است. علاوه بر فرم مکعب مستطیل اصلی ، یک پوسته خارجی با عملکرد جداره سبز (با قابلیت رویش گیاهان) برای پروژه نیز تعریف شد .

 

ویلا jewel box دوستدار محیط زیست در لوزان , سوئیس

 

دراین پروژه ،خلق ساختاری که معرف و نشانه ای از تصورات کارفرما باشد ، برای معماران design paradigms بسیار ضروری بود . همچنین توجه به این موضوع که تجربیات کارفرما در حوزه خارج از کشور در آسیا می باشد ، بنابراین چندین فاکتور در طراحی این پروژه حایز اهمیت بود :چشم انداز طبیعی ، توپولوژی، گونه شناسی محلی و مدیریت انرژی .

 

ویلا jewel box دوستدار محیط زیست در لوزان , سوئیس

 

در رابطه با مورد آخر , ویلا jewel box ، در زمینه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، ازسیستم های انرژی فعال و غیر فعال بهره می برد . در این راستا هم بر فن آوری های خورشیدی و هم زمین گرمایی تمرکز شده است .

 

ویلا jewel box دوستدار محیط زیست در لوزان , سوئیس

 

در طراحی این ویلا ، از پوسته خارجی ،که همچون باغ عمودی و جداره ای سبز ایفای نقش می کند،استفاده شده است. این پوستهژ، عامل موثری در تنظیم درجه حرارت و کاهش آن در طول روز می باشد. در قسمت زیرین پوسته خارجی بنا، از جداره های فلزی و شیشه ای استفاده شده است . شاید این شیوه طراحی، دلیلی برای نام گذاری این پروژه به، "جواهری از فلز و شیشه در زیر پوسته خارجی" می باشد .

 

ویلا jewel box دوستدار محیط زیست در لوزان , سوئیس

ویلا jewel box دوستدار محیط زیست در لوزان , سوئیس

ویلا jewel box دوستدار محیط زیست در لوزان , سوئیس

 

دوستان عزیز ستاوین ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم  . . .

منبع : designboom

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .